فرانسه مدعی شد: سیاست ما اسلام هراسی نیست

کدخبر: 378393
اقتصاد نیوز : وزیر امور خارجه فرانسه گفت: سیاست های کشورش علیه افراط گرایی به درستی معرفی نشده و اسلام هراسی نبوده است و ما برای اسلام نهایت احترام را قائل هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ژان ایو لودریان روز پنجشنبه در سفر به قطر گفت که سیاست های کشورش علیه افراط گرایی نادرست معرفی شده و اسلام هراسی نیست.

این سخنان در حالیست که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه  به تازگی در پی انتشار تصویر موهن علیه پیامبر اسلام و ماجرای نشریه شارلی ابدو گفت از تداوم انتشار تصاویر موهن حمایت کرد که این امر موجی از خشم در میان مسلمانان کشورهای جهان بر انگیخت و پویش های مردمی مختلفی علیه او  به راه انداخته است.

لودریان با توجه به انتقادهای صورت گرفته به تصمیمات اخیر پاریس علیه افراط گریان گفت: مواضع و اظهارات ما (در مورد مبارزه با افراط گرایی) عمدتاً تحریف شده و به عنوان بخشی از یک کارزار علیه کشورمان به اشتباه ارائه شده است.

وزیر امور خارجه فرانسه که روابط نزدیکی با رهبران خاورمیانه تحت ریاست امانوئل مکرون و فرانسوا اولاند برقرار کرده است، در سفر یک روزه به دوحه در نشست مطبوعاتی افزود: (مواضع ما) ممکن است توسط مومنانی که احساس می کنند به عقایدشان بی احترامی شده، مورد سوء تفاهم قرار گرفته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما