واکنش روسیه به تحریم‌های انگلیس

کدخبر: 378681
اقتصادنیوز : ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه تحریم سه مقام جمهوری چچن از سوی انگلیس را محکوم کرده و اعلام کرد که روسیه به این اقدام لندن علیه اتباع روسی پاسخ می دهد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،زاخارووا روز شنبه در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه منتشر شد، خاطرنشان کرد: با حیرت از تصمیم دولت انگلیس برای اعمال تحریم هایی در مورد سه تبعه روسیه و واحد گارد ملی روسیه که گویا در نقض حقوق بشر در جمهوری چچن نقش داشته اند، مطلع شدیم.

وی افزود: این تصمیم بی پایه و اساس را به عنوان نشانه بارز عدم آمادگی دولت انگلیس از انصراف از سیاست های خصومت طلبانه علیه روسیه قلمداد می کنیم. بدون شک این اقدام سیاسی مغرضانه لندن بر روابط بین دولت های روسیه و انگلیس روابط منفی خواهد گذاشت.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود تصریح کرد: باتوجه به اصل اقدام متقابل، جق اتخاذ تدابیر مناسب علیه انگلیس را برای خود محفوظ می داریم.

 به گزارش رسانه های روسی، انگلیس با ادعای نقض حقوق بشر تحریم هایی را در مورد محمد داووداف رئیس مجلس محلی جمهوری چچن، ایوب کاتایف وزیر کشور جمهوری چچن و اپتی علاالدینوف معاون وزیر کشور چچن وضع کرده است.

  دولت انگلیس در سال های اخیر شماری از شهروندان روسیه را تحریم کرده است و مسکو نیز به این اقدام لندن پاسخ داده است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما