پراسترس‌ترین و و اندوهگین‌ترین ملت جهان را بشناسید/ جایگاه ایران کجاست؟

کدخبر: 378836
اقتصاد نیوز : طبق نتایج آخرین تحقیقات، عراقی‌ها در صدر فهرست پراسترس‌ترین و اندوهگین‌ترین ملل جهان ایستاده‌اند، این در حالی است که چند کشور عربی دیگر مانند لبنان و لیبی نیز در ابتدای این لیست قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتمادآنلاین، بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه معتبر آمریکایی «گالوپ» که در ۱۴۵ کشور جهان از جمله ایران انجام گرفته است، عراقی‌ها پراسترس‌ترین و اندوهگین‌ترین ملت‌ جهان لقب گرفتند.

در این نظرسنجی که سال ۲۰۱۹ از بیش از ۱۷۵ هزار فرد بالغ انجام گرفت مشخص شد عراقی‌ها نسبت به دیگر ملل جهان در بدترین شرایط روحی و روانی قرار دارند.

طی این تحقیق که نتایج آن در «Gallup Global Emotions ۲۰۲۰» منتشر شد و بخش‌هایی از آن را الجزیره نت بازنشر کرده ۵۱ درصد از (یک هزار نفر) عراقی عنوان کرده‌اند که همواره احساس استرس، خشم، اندوه، نگرانی و مشکلات روحی دارند.

لبنانی‌ها هم با ۴۸ درصد مواجهه با این احساسات منفی پنج‌گانه در رتبه دوم جهان قرار دارند.

به اعتقاد کارشناسان موسسه گالوپ، احساسات بیان‌شده از سوی مردم منعکس‌کننده سطح تجربه‌های منفی و مثبتی است که این ملت‌ها از سر گذرانده‌اند و لزوماً پارامترهای اقتصادی بر آن تاثیرگذار نیست، از این رو می‌تواند برای مراکز تصمیم‌گیری این کشورها در ایده سازی‌های جدید مورد استفاده قرار گیرد.

در فهرست مزبور بعد از عراق که با ۵۱ دصد در رده اول ایستاده، رواندا با ۴۹ درصد، افغانستان، چاد، لبنان و سیرالئون با ۴۸ درصد، غنا با ۴۷ درصد و تونس، ایران و توگو نیز با ۴۵ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما