افتتاح مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با حضور سردار سلامی

کدخبر: 379087
مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله الأعظم(عج) با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه افتتاح شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران،  فرمانده کل سپاه در حاشیه افتتاح این مرکز اظهار کرد: امروز پیشرفت‌های پزشکی در جهان به سمت توسعه دانش و فناوری مربوط به ژنتیک انسانی پیش می‌رود و جهان در تلاش است روش‌های تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف را بر این اساس قرار دهد.

سلامی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای اینکه در این عرصه از دانش و فناوری بتواند کشور را در امتداد خطوط پیشرفت جهان قرار دهد؛ مرکز جامع ژنتیک نور را راه‌اندازی کرد که در حوزه‌های مختلف به پژوهش و خدمات‌رسانی می‌پردازد.

وی ‌با تاکید بر اینکه استفاده از علم ژنتیک تشخیص‌ و درمان بیماری‌ها را آسان‌تر می‌کند، ادامه داد: تشخیص‌ هویت شهدای مفقودالاثر با استفاده از ژنتیک‌ انسانی‌ از دستاوردهای این‌ مرکز است و این مرکز قادر است با استفاده از ژنتیک، هویت شهدای مفقودالاثر را مشخص کند.

فرمانده کل سپاه افزود: با راه‌اندازی این مرکز روند احراز هویت شهدای مفقودالاثر تفحص شده دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم تسریع و تسهیل می‌شود. ضمن اینکه این مرکز خدمات قابل توجهی را در حوزه‌های تشخیص درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و هدفمندسازی بهتر فرایند درمان ایفا خواهد کرد.

بنابراین گزارش تعیین هویت ژنتیکی، تحقیقات و فناوری ژن و سلول، پایگاه داده ملی ژنوم و خدمات ژنتیک پزشکی از جمله بخش‌های این مرکز است.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید