ابراز امیدواری مشاور اخراجی ترامپ به تکرار دوره رئیس خود

کدخبر: 379175
مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفته است که دوره رئیس سابقش صد درصد برای چهار سال دیگر ادامه خواهد یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه ایندیپندنت اعلام کرد؛ فلین که در اوایل دوره ریاست جمهوری کنونی آمریکا، مدت کوتاهی (۲۴ روز) سمت مشاور امنیت ملی را برعهده داشت، با اشاره به شکایت های گروه وکلای ترامپ برای باطل کردن و تغییر دادن نتیجه انتخابات، گفته ترامپ راه های بسیاری برای ادامه دوره ریاست جمهوری اش در چهار سال آینده دارد.

اما تلاش های حقوقی تیم وکلای ترامپ با طرح ۵۰ شکایت برای ابطال و تغییر دادن نتیجه انتخاباتی که جو بایدن در آن با ۳۰۶ رای مجمع انتخاباتی در برابر ۲۳۲ رای ترامپ، پیروز شد، تاکنون هیچ نتیجه مثبتی به همراه نداشته و قرار است مجمع گزینشگران ایالات متحده امروز (دوشنبه) رسما پیروزی بایدن را در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) تائید کند و کاخ سفید از ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه) تحویل او خواهد شد.

فلین ژنرال بازنشسته ارتش ایالات متحده که مدت کوتاهی در سال ۲۰۱۷میلادی مشاور رئیس جمهوری بود، در پی اعتراف به ۲ بار دروغ گویی به پلیس فدرال آمریکا "اف بی آی" در تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و  محکوم شدن به زندان، در ۲۷ نوامبر (۷ آذر ماه) توسط ترامپ عفو شد.

فلین که در مبارزات انتخاباتی ۲۰۱۶، آشکارا از ترامپ در برابر هیلاری کلینتون رقیب دموکرات حمایت می کرد، در این مصاحبه برای نخستین بار از امیدواری خود به تکرار ریاست جمهوری ترامپ در گردهمایی ها و تظاهرات هواداران او در واشنگتن در پی مخالفت دیوان عالی با پذیرش شکایت ایالت تگزاس برای ابطال پیروزی بایدن سخن گفت.

 فلین در گردهمایی تظاهرکنندگان گفت که شهروندان در باره تعیین رئیس جمهوری آینده ایالات متحده تصمیم می گیرند، نه دادگاه ها.

به گفته سی ان ان؛ عفو فلین از سوی ترامپ از نظر برخی، می تواند پیش درآمدی بر «خود بخشودگی» ترامپ باشد و  تصور می شود او به دنبال عفو نزدیکان و اطرافیان و از جمله بخشودگی شخص خود است.

سی ان ان افزود:برخی منابع خبری به این شبکه گفته اند که ترامپ مدتی است از اطرافیان خود درباره عفو نزدیکان و بستگان خود پرسش هایی مطرح کرده است.

تحلیلگر این شبکه خبری افزود: در دوره ترامپ شاهد فشار مداوم بر هنجارهای دموکراسی و عرف ریاست جمهوری در آمریکا بودیم و  این اقدام که می تواند منطبق بر قانون اساسی آمریکا است، بی سابقه خواهد بود.

در پی عفو مایکل فلین از سوی ترامپ که پیش تر از سوی خود وی، از سمت مشاور امنیت ملی اخراج شده بود، سیاستمداران آمریکایی به آن واکنش نشان داده و «آدام شیف» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان ترامپ را به سوء استفاده از اختیارات  بخشش ریاست جمهوری متهم کرد.

شیف که نماینده دموکرات از ایالت کالیفرنیا است در ادامه این پیام نوشت: این بار وی مایکل فلین را مورد عفو قرار داد، فردی که درباره مخفی کاری خود با روس ها، دروغ گفت.

مذاکرات مخفیانه فلین با سفیر روسیه در واشنگتن در سال ۲۰۱۶ یعنی قبل از سوگند یاد کردن ترامپ در منصب رئیس جمهوری، اساس تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده اتهام مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بود.

ترامپ که با اطلاع از این موضوع، بلافاصله فلین را اخراج کرد،  همواره مدعی شد که این پرونده تحقیقاتی، حقه سیاسی است و فلین که ژنرال سابق ارتش و رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا بوده، فرد خوبی است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید