واکنش بایدن به آرای الکترال کالج

کدخبر: 379220
«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بامداد سه‌شنبه به پیشتازی خود در روند رأی‌دهی مجمع برگزینندگان آمریکا (الکترال کالج) واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نوشته خبرگزاری فرانسه، بایدن با صدور بیانیه‌ای در این باره گفت: «اگر کسی تا پیش از این نمی‌دانست، اکنون همه ما می‌دانیم. چیزی که در قلب مردم آمریکا می‌تپد، دموکراسی است».

وی ادامه داد: «در این نبرد برای روح آمریکا، دموکراسی پیروز شد. ما، مردم رأی دادیم. اعتماد به ساختارهای ما حفظ شد. یکپارچگی انتخابات ما پابرجا ماند».

این سیاستمدار دموکرات همچنین گفت: «اکنون زمان شروعی تازه است. برای متحد شدن و برای احیا».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، بایدن قرار است این بیانیه را بعد از اعلام نتیجه نهایی روند رأی‌دهی الکترال کالج قرائت کند که فعلا بخش‌هایی از آن در رسانه‌ها منتشر شده است.

۵۳۸ نماینده موسوم به «گزیننده‌های رئیس‌جمهور» با شرکت در جلساتی در ایالت‌های خود رأیشان را بر اساس نتایج آرای مردمی به یکی از دو نامزد انتخابات خواهند داد.

اولین ایالت‌هایی که رأی‌گیری در آنها از ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی آغاز شده «ایندیانا»، «نیوهمپشایر»، «تنسی» و «ورمونت» هستند. 

آرای الکترال روز ۶ ژانویه ۲۰۲۱ طی جلسه‌ای در کنگره با حضور اعضای مجلس سنا و مجلس نمایندگان شمارش خواهد شد. 

به نوشته وبگاه بلومبرگ، شش ایالت میشیگان، آریزونا، جورجیا، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسین، که ترامپ با شکایت‌های حقوقی سعی در تغییر نتیجه آراء آنها داشت، به بایدن رأی داده‌اند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید