حمله نظامی امارات به یمن+ جزئیات مهم

کدخبر: 379273
یک منبع نظامی یمن گزارش داد که نیروهای اماراتی یک پایگاه نیروهای هادی در استان شبوه در جنوب شرقی این کشور را هدف قرار دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یک منبع نظامی یمن گفت که نیروهای اماراتی مستقر در تأسیسات گازی بلحاف در شبوه با خمپاره یک پایگاه تیپ دریایی وابسته به نیروهای «عبد ربه منصور هادی» (رئیس جمهور مستعفی و فراری) در این منطقه را هدف قرار دادند که البته این حمله تلفات جانی در بر نداشت.

نیروهای هادی نیز در پاسخ به این حمله یک خودروی نظامی اماراتی را که چند یمنی وابسته به امارات سوار آن بودند، در حین خروج از تأسیسات مذکور توقیف کردند.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، هنوز ابوظبی به این حادثه واکنشی نشان نداده است.

شنبه گذشته مسئولان محلی شبوه به نیروهای اماراتی درباره هر گونه تعرض به حاکمیت یمن هشدار داده و این نیروها را به ایجاد ساختمان‌های جدید در تأسیسات تحت سیطره خود در این استان متهم کردند.

نیروهای اماراتی از چند سال قبل اردوگاه «العلم» و تأسیسات گازی بلحاف را در اختیار داشته و از چند سال پیش با تحویل آن به مسئولان محلی یمن مخالفت می‌کنند.

امارات با حمایت مالی و آموزش نیروهای مخالفت دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» برای تأمین منافع خود در یمن تلاش می‌کند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

مقامات سعودی تاکنون بارها از تصمیم برای ایجاد آتش‌بس در یمن خبر داده‌اند؛ اما هیچ گاه از شدت حملات خود به یمن نکاسته و اقدامی برای کاهش یا رفع محاصره همه جانبه آن نکردند و در مواردی با بهره‌برداری از تاکتیک آتش‌بس بر حملات خود افزوده‌اند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • فدرال رزرو: رشد اقتصاد از مسیر واکسن و ماسک می گذرد

    بیانیه فدرال رزرو سرانجام منتشر شد؛ ادامه سیاست قبلی جان کلام این بیانیه بود. اما لحن خنثی رئیس بانک مرکزی آمریکا قیمت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید