تشکیل اتاق فکر برای سرنگونی وزیر ارتباطات!/ اینستاگرام فیلتر می شود؟

کدخبر: 379639
اقتصاد نیوز : وزیز ارتباطات گفت: پنج یا چهار شب پیش دوستی از عرصه خبر این فایل را برای من ارسال کرد و به من اطلاع داد که گویا اتاق فکری برای من طراحی شده که به بنده در راستای فیلتر اینستاگرام حمله شود، این فایل به دست من رسید و من پاسخ لازم را داده ام، از من خواسته شد در رابطه با فیلترینگ تدبیر کنم که من هم پاسخ دادم. مسئولیت پالایش و فیلترینگ بر عهده مجموعه دیگری است

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از برنا: ‌محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص فایل پخش شده در فضای مجازی گفت: پنج یا چهار شب پیش دوستی از عرصه خبر این فایل را برای من ارسال کرد و به من اطلاع داد که گویا اتاق فکری برای من طراحی شده که به بنده در راستای فیلتر اینستاگرام حمله شود، این فایل به دست من رسید و  من پاسخ لازم را داده ام، از من خواسته شد در رابطه با فیلترینگ تدبیر کنم که من هم پاسخ دادم. مسئولیت پالایش و فیلترینگ بر عهده مجموعه دیگری است و در آن حوزه خودشان نظر می دهند.

او در رابطه با ویدیوی کودکی که در فضای مجازی انتشار پیدا کرد، عنوان کرد: اما انصافا فیلم تلخ و آزار دهنده بود. به نظر می رسد، نهادهایی که مسئولیت امداد رسانی به کودکان و نوجوانان را در این شرایط دارند، باید وارد عمل شوند و به جای پخش این ویدیو به وضعیت این خانواده رسیدگی شود.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: البته من هم از چند شب پیش در تلاش هستم، آدرسی از این کودک و خانواده پیدا کنم تا در صورت امکان کمکی به آنها صورت بگیرد و این کودک معصوم، نجات پیدا کند. 

او ادامه داد: در واقع اصل مطلب این کودکان هستند و به جای دعوا با یکدیگر باید به آنها بپردازیم، بالاخره اگر نهادهایی که مسئولیت فرهنگ و تربیت را به عهده  دارند، این مسایل را مدنظر قرار هند، این موضوعات پیش نخواهد آمد. توصیه من هم به نهادهایی که این فیلم هارا پخش می کنند این است که به طریقی سیاه نمایی نکنند که ضد انقلاب ها و دشمنان ما فکر کنند،؛ وضعیت کل کودکان و نوجوانان در کشور ما به همین شکل است.

جهرمی خاطرنشان کرد: اگر در کشور ما فردی مشکل دار، وجود دارد آثار آن، مشکلات دیگری است، به نوعی شهید حججی و به نوعی جوانان دین دار سالم و سلامت هم، این مشکلات را دارند. جوری سیاه نمایی نکنید که فکر کنند فقط در کشور ما همین مشکلات وجود دارد.

او در رابطه با مشکلاتی که بر سر راه اینترنت کودکان وجود دارد و مانع از فراگیری آن در کشور شده است گفت: ما به جد این مسئله را از روز اول پیگیری کردیم، پیگیری کنید ببینید چه مانعی وجود دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما