جریمه مقامات هتاک روس

کدخبر: 379649
اقتصاد نیوز : دومای روسیه روز چهارشنبیه قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن در صورتی که مقام‌های این کشور مرتکب توهین و بی ادبی شوند به ۱۵۰ هزار روبل (دو هزار دلار) جریمه نقدی محکوم خواهند شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: از شبکه تلویزیونی ار. ب.کا، دومای روسیه روز چهارشنبه در جلسه علنی خود قانون اعمال جریمه مقام‌های دولتی بخاطر توهین به شهروندان را بررسی کرد و جریمه‌های نقدی را برای افرادی که توهین می‌کنند تصویب کرد.

بر اساس قانون جدید، مقام‌های سازمان‌های دولتی، شهرداری‌ها و شوراهای شهری در صورت توهین از ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار روبل(معادل ۶۸۵ دلار تا  یکهزار و ۳۷۰ دلار) جریمه نقدی خواهند شد و یکسال از تصدی مقام خود محروم می‌شوند.

در صورتی که مقام توهین کننده دوباره به شهروندان توهین کند به ۱۵۰ هزار روبل جریمه نقدی محکوم خواهد شد و تا ۲ سال از تصدی مقام‌های دولتی محروم می شود.   

در قانون جدید، جریمه نقدی اشخاص حقوقی برای توهین به شهروندان تا ۷۰۰ هزار روبل (معادل ۹ هزار دلار) تعیین شده است.  

الکساندر خینشتین رئیس کمیسیون امور سیاست گذاری اطلاعاتی و ارتباطات اطلاعاتی دومای روسیه در جلسه دوما در این مورد گفت: در این قانون  تحقیر فرد از سوی فرد دیگر و بکارگیری اصطلاحات تحقیرکننده توهین محسوب می‌شود.

به گفته این مقام دومای روسیه، قانون جدید برای اینکه مقام‌های روس بخاطر موقعیت شغلی دچار تکبر و غرور نشوند و خود را برتر از دیگران ندانند تصویب شده است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما