پرونده مورالس در بولیوی مختومه شد

کدخبر: 379659
اقتصاد نیوز : طبق اعلام سخنگوی دادگاه در لاپاز، هیچ شواهدی در مورد ادعای تقلب توسط رییس جمهور سابق بولیوی درج نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خورخه سینو سخنگوی دادگاه در لاپاز چهارشنبه شب با اشاره به آن‌که هیچ اعتراضی علیه تصمیم دادگاه صورت نگرفته است به خبرنگاران گفت: نه در خلاصه های کمیسیون انتخابات و نه در گزارش سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) که به این شکایت پیوست شد، هیچ شواهدی در مورد ادعای تقلب درج نشده است.

در فوریه (اسفند) سال جاری دادستانی لاپاز پرونده ای علیه مورالس رئیس جمهوری سابق بولیوی در رابطه با ادعای تقلب در انتخابات در اکتبر (آبان) ۲۰۱۹ آغاز کرد.

آلوارو گارسیا لینرا معاون سابق رئیس جمهوری و سه وزیر سابق نیز مظنون به تقلب در انتخابات بودند.

در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در ۲۰ اکتبر (۲۸ مهرماه سال ۹۸) که در دور نخست مورالس پیروز شد، تظاهرات اعتراض‌آمیز و اعتصاب‌های گسترده‌ای در بولیوی آغاز شد.

سناتور آنز پس از کناره‌گیری مورالس از ریاست جمهوری در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ماه) و پناهنده شدنش به مکزیک، خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد. مورالس چندی بعد از مکزیک به آرژانتین رفت.  

اما رئیس جمهوری مستعفی پس از پیروزی لوئیس آرسه در انتخابات ۲۰۲۰ بولیوی، همانطور که پیشتر اعلام کرده بود، در سالروز تبعید خود (۱۸ آبان) به بولیوی بازگشت و هفته گذشته دوباره رهبری جنبش را به دست گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما