حضور وزیر امور خارجه بایدن در محل کار پمپئو

کدخبر: 379830
اقتصاد نیوز : وزیر امورخارجه پیشنهادی جو بایدن در ساختمان این وزارتخانه حضور پیدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه پیشنهادی «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز پنجشنبه برای اولین بار بعد از اعلام پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری، در ساختمان وزارت امور خارجه این کشور حاضر شد و در اولین نشست این وزارتخانه شرکت کرد.

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، از آنجایی که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه فعلی آمریکا روز چهارشنبه بعد از تماس با یک فرد مبتلا به قرنطینه رفت، انتظار نمی‌رفت که بلینکن با وی به صورت حضوری دیدار کند اما مشخص هم نشد که آیا دو طرف دیداری مجازی خواهند داشت یا خیر.

یکی از سخنگو‌های تیم انتقالی بایدن گفته بلینکن و تیم همراه او پروتکل‌های بهداشتی را در جریان این دیدار به شدت رعایت کردند.

سخنگوی تیم بایدن افزود که انتظار می‌رود بلینکن در هفته‌های آتی همچنان به دیدار‌های حضوری خود از ساختمان این وزارتخانه ادامه دهد.

این خبر در حالی منتشر شده که بر اساس گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان» قرار بود پامپئو و بلینکن روز پنجشنبه دیدار کنند.

طبق گفته وزارت امور خارجه آمریکا مایک پامپئو روز چهارشنبه به دلیل تماس با یک فرد مبتلا به کرونا قرنطینه شد، اما این وزارتخانه در خصوص اینکه چگونه و چه وقت پامپئو با این فرد مبتلا در تماس بوده و اینکه آیا او علائمی داشته یا خیر پاسخی ارائه نداد.

بلینکن جزو اولین گزینه‌هایی بود که بایدن رسماً وی را برای تصدی سمت وزیر خارجه دولت خود انتخاب کرد.

بامداد روز سه‌شنبه با اتمام روند رأی‌گیری از مجمع گزینندگان آمریکا موسوم به الکترال کالج، پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور با ۳۰۶ رأی الکترال تأیید شد.

مایک پامپئو پیشتر از پذیرش شکست ترامپ در انتخابات امتناع کرده بود و در سخنانی درباره انتقال قدرت گفته بود که قدرت بدون هیچ مشکلی به دولت بعدی ترامپ منتقل خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما