ابتلای یکی از نزدیکان بایدن به کرونا

کدخبر: 379862
تیم انتقال قدرت رئیس‌جمهور منتخب آمریکا گفته یکی از مشاوران جو بایدن به ویروس کرونا مبتلا شده است.

به گزارش اقتصادنوز به نقل از فارس، رسانه‌ها گزارش داده‌اند «سدریچ ریچموند»، نماینده کنگره آمریکا که از مشاوران نزدیک «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بوده به ویروس کرونا مبتلا شده است.

طبق گزارش پایگاه «ان‌پی‌آر»، تیم انتقال قدرت جو بایدن ابتلای ریچموند به کرونا را تأیید کرده و گفته او به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهد شد.

جو بایدن این نماینده کنگره آمریکا را به عنوان رئیس «اداره تعاملات عمومی» انتخاب کرده بود. «کیت بدینگفیلد»، از سخنگوهای ریچموند گفته که او در روزهای اخیر از نزدیک با جو بایدن در تماس نبوده است.

بدینگفلید در بیانیه‌ای گفت: «تماس‌های ریچموند با رئیس‌جمهور منتخب در فضای باز و با پوشیدن ماسک صورت گرفته و کمتر از ۱۵ دقیقه تداوم داشته است.»

ریچموند روز سه‌شنبه در مراسمی که برای حمایت از نامزدهای حزب دموکرات در رقابت برای کسب کرسی سنا برگزار شده بود شرکت کرده بود، اما او بایدن را در این مراسم همراهی نکرده بود.

همزمان رسانه‌های آمریکا گزارش دادند جو بایدن روز پنجشنبه تست کرونا داده و نتیجه آزمایش او منفی بوده است.

آمریکا از لحاظ نرخ ابتلا به کرونا و میران مرگ و میر بر اثر آن در صدر کشورهای دنیا قرار دارد. آخرین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» که صبح پنجشنبه اعلام شده حاکی است ظرف ۲۴ ساعت قبل‌تر با مرگ دست‌کم چهار هزار و ۲۸۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۰۷ هزار و ۳۳۹ افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان داد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۴۳ هزار و ۳۳۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۶ میلیون و ۹۵۹ هزار و ۲۶۷ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در آمریکا مجدداً رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است.

پس از آمریکا هند با ۹ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۷۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۸۷ مورد فوتی و برزیل با ۷ میلیون و ۴۲ هزار و ۶۹۵ مورد ابتلا و ۱۸۳ هزار و ۸۲۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید