پیشنهاد کودتا به ترامپ

کدخبر: 379936
اقتصادنیوز: مشاور امنیت ملی پیشین «دونالد ترامپ» به او برای در قدرت ماندن پیشنهاد کودتا داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس«مایکل فلین» مشاور امنیت ملی پیشین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت، باید با استقرار ارتش انتخابات ریاست جمهوری را دوباره برگزار کرد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، فلین در مصاحبه با رسانه راست‌گرای افراطی «نیوز مکس» گفت: «امکان ندارد که بتوانیم [با این نتیجه انتخابات] به عنوان یک ملت پیشرفت کنیم. [ترامپ] باید فوراً دستور دهد تمام این ماشین‌های [رأی‌گیری] را مصادره کنند».

مشاور امنیت ملی پیشین دولت آمریکا افزود: «اگر او (ترامپ) بخواهد، می‌تواند در ایالت‌های چرخشی از توانایی‌های نظامی استفاده کند و آن‌ها را در این ایالات مستقر کرده و به طور اساسی انتخابات را در هر یک از آن‌ها مجدداً برگزار کند».

فلین در ادامه گفت: «منظورم این است که این کار بی سابقه نیست. برخی طوری درباره حکومت نظامی صحبت می‌کنند که گویی تا کنون اصلاً این کار انجام نشده است. تا کنون ۶۴ بار حکومت نظامی داشته‌ایم».

وی افزود: «ما روندی در قانون اساسی داریم. به روشنی دراین‌باره روندی در قانون اساسی داریم. باید آن را دنبال کرد».

فلین روز شنبه در جمع هواداران رئیس جمهور آمریکا به سخنرانی پرداخت و گفت: «قرار نیست دادگاه‌ها درباره اینکه چه کسی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود تصمیم بگیرند. ما مردم تصمیم می‌گیریم».

فلین در حالی این اظهارات را در جمع معترضان به نتیجه انتخابات بیان کرد که در سال ۲۰۱۷ به دروغگویی به اف‌بی‌آی درباره تعاملات خود با سفیر روسیه در آمریکا در هفته‌های قبل از روی کار آمدن ترامپ، اعتراف کرد. او از آن زمان تلاش کرده از خود رفع اتهام کند و گفته دادستان‌ها حقوق او را نقض کردند و او را برای بیان این اعتراف فریب دادند. با این حال ترامپ اوایل آذرماه با استفاده از اختیارات ریاست جمهوری، فلین را مورد عفو قرار داد.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. بااعلام رسمی مجمع گزینندگانجو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است..ترامپ تاکنون از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده است. رهبر جمهوریخواهان در سنا نیز پس از اعلام رای مجمع گزینندگان به جو بایدن و کامالا هریس تبریک گفت.

تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید