جانشین محمد یزدی در حوزه انتخاب شد

کدخبر: 379958
اقتصاد نیوز:آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری بعنوان رییس جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شد. پیش از این محمد یزدی این مسئولیت را عهده دار بود.

به گزارش اقتصاد نیوز، خبرنگار ایرنا روز جمعه کسب اطلاع کرد که آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با رای اکثریت قاطع اعضاء به ریاست جامعه مدرسین انتخاب شده است. 

در بیانیه ای که از سوی روابط عمومی این جامعه منتشر شده آمده است: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمد یزدی(ره) ریاست فقید شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری (دامت برکاته) با رای اکثریت قاطع اعضاء به ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و حضرات آیات آقایان: سید احمد خاتمی و عباس کعبی به ترتیب به عنوان نواب رئیس اول و دوم انتخاب شد.

گزارش حاکی است که همچنین  آیات محسن اراکی و محمود عبداللهی به عنوان منشی و  آیت الله ابوالقاسم وافی به عنوان امین مالی ابقا شدند. 

گفتنی است بیش از این آیت الله شیخ محمد یزدی پس از پایان ۱۰ سال ریاست قوه قضاییه، به عنوان نائب رییس جامعه مدرسین و دبیر شورایعالی حوزه های علمیه انتخاب شد و از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۹ نیز ریاست این نهاد حوزوی را بر عهده داشت.

 

اخبار تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید