برنامه بایدن برای مقابله با ونزوئلا لو رفت

کدخبر: 380008
اقتصاد نیوز : به نظر می رسد رییس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد تا با ونزوئلا برای پایان بخشیدن به بحران انسانی در این کشور توافق کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برخی منابع آگاه از آمادگی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای مذاکره با دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا بمنظور پایان بخشیدن به بحران انسانی در این کشور خبر دادند.

از این رو تیم جو بایدن در تلاش است تا برای برگزاری یک انتخابات دیگر در ونزوئلا با نیکلاس مادورو، وارد مذاکره شده و وی را برای برگزاری آنچه که یک انتخابات آزاد و منصفانه توصیف شده، در ازای تسهیل تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه کاراکاس ترغیب کنند.

در حقیقت دولت بعدی ایالات متحده آمریکا برای رویارویی با کاراکاس و مادورو دو گزینه را مدنظر قرار داده است که در صورت موافقت وی با شروط واشنگتن تحریم‌ها تسهیل شده و یا در مقابل و در صورت شکست آن، تحریم‌ها شدت یافته و بیشتر می‌شود.

این منابع آگاه همچنین کشور‌های ایران، چین، کوبا و روسیه را به این جریان وارد کرده و مدعی شده اند که در صورت برگزاری هرگونه مذاکره میان آمریکا و ونزوئلا، این کشور‌ها نیز در مذاکرات نقش دارند.

نیکلاس مادورو در سال ۲۰۱۸ با برگزاری انتخاباتی قانونی از سوی مردم ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

واشنگتن نیز طی مدت اخیر بار‌ها و بار‌ها این کشور و متحدینش را مورد تحریم‌های گوناگونی قرار داده است.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما