پمپئو: روسیه عامل حملات سایبری به آمریکا است

کدخبر: 380056
وزیر خارجه آمریکا معتقد است مسکو در حملات سایبری که نهاد‌های دولتی این کشور را هدف قرار داد، نقش داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر خارجه آمریکا، مسکو را به دست داشتن در حملات سایبری اخیر علیه واشنگتن متهم کرد.

بنابر گزارش الجزیره، مایک پمپئو روز شنبه اعلام کرد تلاش قابل توجهی برای استفاده از یک قطعه نرم افزار شخص ثالث برای تعبیه کد در داخل سیستم‌های دولت آمریکا انجام شد.

وزیر خارجه آمریکا بدون ارائه مستنداتی در اثبات ادعاهایش گفت: تلاش بسیار چشمگیری صورت گرفته و من فکر می‌کنم در این مورد اکنون کاملاً واضح است که روسیه در پشت حملات گسترده سایبری به ایالات متحده قرار دارد.

روسیه با رد تمامی این اتهامات خاطرنشان کرد که هیچ مدرکی در اثبات ادعای حمله "هکر‌های روسی" به سیستم‌های رایانه‌ای آمریکا ارائه نشده است.

بنا به گزارش رسانه‌های آمریکا، یکشنبه گذشته یک گروه هکری حملات سایبری گسترده‌ای را با پشتیبانی یک قدرت خارجی به نهاد‌های آمریکایی صورت داده و داده‌های چندین سازمان دولتی را به سرقت بردند. گفته می شود طی هفته اخیر ده ها حمله سایبری علیه نهادهای حساس آمریکا از جمله وزارت خزانه‌داری، وزارت امنیت داخلی و مراکز هسته‌ای این کشور انجام شده که مقامات آمریکا را به شدت نگران کرده و احتمالا در این حملات اطلاعات بسیار مهمی به سرقت رفته است.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید