هشدار اسلام‌آباد نسبت به قصد هند درباره حمله به تاسیسات نظامی پاکستان

کدخبر: 380131
وزیر امور خارجه پاکستان در تازه‌ترین جنگ لفظی با دهلی‌نو، هند را به برنامه‌ریزی برای انجام حمله به اهداف نظامی کشورش متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان این اظهارات را در جریان یک کنفرانس خبری در امارت مطرح کرد. وی در حال حاضر برای یک سفر دو روزه در امارات به سر می‌برد تا با مقامات ارشد دولت این کشور عربی دیدار و مذاکره کند.

وی برای این ادعای خود هیچ سند و مدرکی ارائه نکرد اما به "منابع اطلاعاتی معتبر" درباره این توطئه ادعا شده اشاره کرد.

شاه محمود قریشی گفت: پاکستان کاملا برای پاسخ دادن به هر گونه حمله از جانب هند آماده است؛ کشوری که به گفته وی می‌تواند صلح در منطقه را به خطر اندازد.

این در حالی است که دهلی‌نو هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده است. پاکستان و هند تاریخی از روابط تلخ و اغلب همراه با تبادل اتهام را دارند. این دو کشور از زمان استقلال از انگلیس سه بار با یکدیگر جنگیده‌اند که دو مورد از این جنگ‌ها بر سر منطقه کشمیر بوده است؛ منطقه‌ای که میان هند و پاکستان تقسیم شده و هر دو کشور ادعای مالکیت بر آن را دارند.  

قریشی تاکید کرد، یک حمله از سوی هند می‌تواند روند کنونی صلح افغانستان را مختل سازد؛ روندی که توسط پاکستان تسهیل شده است. نمایندگان طالبان و دولت کابل از سپتامبر سال جاری میلادی مذاکراتی را در قطر برگزار کرده‌اند و تلاش کرده‌اند تا به یک توافق صلح برای پایان جنگ دست یابند.

در بحبوحه افزایش درخواست‌ها برای کاهش خشونت‌ها در افغانستان، تیمی از طالبان اخیرا وارد اسلام‌آباد شد تا با رهبران دولت پاکستان مذاکره کنند. این هیات طالبان روز جمعه با عمران خان، نخست وزیر پاکستان دیدار کرد. براساس بیانیه دولت اسلام آباد، عمران خان در جریان این دیدار نگرانی خود را نسبت به سطح بالای خشونت‌ها در افغانستان ابراز کرد و از تمامی طرفین خواست تا سطح خشونت‌ها را کاهش دهند و در راستای دستیابی به یک آتش‌بس تلاش کنند.

مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان با منعکس کردن نگرانی‌های قریشی اواخر روز جمعه در توییتی نوشت: جهان باید مانع هند از بی‌ثبات کردن منطقه در جریان تلاش‌هایش برای منحرف کردن توجهات از مشکلات داخلی‌اش شود.   

زاهد حافظ چودری، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: اسلام‌آباد از منابع اطلاعاتی معتبر متوجه شد که هند قصد دارد یک اقدام نظامی در کشمیر انجام دهد اما ارتش پاکستان کاملا آماده است تا توطئه‌های هند را شکست دهد. اسلام آباد به جامعه بین‌الملل درباره این اطلاعات هشدار داده است.  

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید