گزارش شبکه صهیونیستی از کارگاه سرّی ساخت سلاح‌های رباتیک

کدخبر: 380164
تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی به معرفی کارگاه ساخت سلاح‌های رباتیک این رژیم در «الجلیل» (شمال فلسطین اشغالی) پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی به یک کارگاه سری این رژیم برای ساخت و ارتقای سلاح‌های رباتیک پرداخت که برای اهداف نظامی و غیرنظامی استفاده می‌شوند.

بر اساس این گزارش، در این کارگاه که در «الجلیل» (واقع در شمال فلسطین اشغالی) قرار دارد ربات‌های صنعتی هوشمند به شکل حیوانات و خزندگان برای اهداف نظامی ساخته می‎‌شود.

در ادامه این گزارش آمده، کارگاه مذکور که تابع شرکت اسلحه‌سازی «رافائل» رژیم صهیونیستی است اقدام به ساخت پهپادهای کوچک و هوشمندی کرده که قادر به نفوذ به تونل‌ها، منازل و مخفیگاه‌ها است و می‌تواند تصویربرداری و پایش اطلاعاتی کند. از برخی از این پهپادها برای کشف تونل‌های مقاومت در مرز غزه و لبنان استفاده شده است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به عنوان مثال اعلام کرد، در این کارگاه یک ربات به شکل مار تولید شده که حرکت مار حقیقی را تداعی می‌کند و می‌تواند اقدام به تصویربرداری، جمع اطلاعات و یا انفجار کند.

در ادامه این گزارش آمده، ربات دیگری به شکل سگ ساخته شده که می‌تواند نظامیان را در میدان نبرد همراهی و تجهیزات و مواد منفجره را حمل کند و توانایی تصویربرداری و جمع‌آوری اطلاعات را نیز دارد.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید