ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات به سیم آخر زد

کدخبر: 380272
رییس جمهور فعلی آمریکا در حال بررسی طرحی موسوم به اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه پیشنهادهای برخی مقامات آمریکایی به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور برای برقراری حکومت نظامی جهت تغییر دادن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، گفته می‌شود او نیز در حال بررسی این گزینه است.

شبکه «الجزیره» بامداد یکشنبه به نقل از  «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد: «ترامپ در جلسه‌ای با تعدادی از مشاوران و متحدان خود، مسئله اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات را به بحث گذاشته است».


مطالب مرتبط؛
آخرین تلاش‌های ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات
افشای کودتای انتخاباتی ترامپ
نگرانی مقامات امنیتی از تفکرات شوم ترامپ


جزئیات بیشتری از این خبر هنوز منتشر نشده است و الجزیره نیز صحت خبر سی‌ان‌ان را مستقلاََ تایید نمی‌کند.

روزنامه «نیویورک‌تایمز» نیز بامداد یکشنبه نوشت، دو منبع مطلع می‌گویند ترامپ با تیم خود درباره انتصاب «سیدنی پاول» وکیل پیشین خود به عنوان «مشاور ویژه» برای بررسی تقلب انتخاباتی صحبت کرده است.

این دو منبع توضیح دادند که بیشتر مشاوران ترامپ از جمله «رودی جولیانی» وکیل شخصی وی با این ایده مخالفت کردند و هنوز مشخص نیست که رئیس‌جمهور آمریکا این ایده را اجرایی کند.

بر اساس این گزارش، ایده ترامپ برای انتخاب پاول در این سمت، حلقه اطرافیان او را شوکه کرده زیرا پاول بارها به نادرستی و بدون ارائه مدرک، ادعای وقوع تقلب در انتخابات را داشته و تمام شکایت‌هایی که به دادگاه ارائه داده، به دلیل نداشتن ادله کافی رد شده است.

سخنگوی کاخ سفید، پاول و سخنگوی جولیانی از پاسخ به سوال نیویورک‌تایمز درباره اظهارات منابع مذکور امتناع کرده‌اند.

پیشتر، «مایکل فلین» مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ، به او توصیه کرده بود با اعمال حکومت نظامی و استقرار ارتش در ایالت‌های مختلف، انتخابات ریاست جمهوری را دوباره برگزار کند.

همچنین پایگاه خبری «آکسیوس» گزارش داد که مسئولان ارشد دولت آمریکا به صورت فزاینده‌ای نگران هستند که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور از قدرت دولتی سوءاستفاده کند تا نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را تغییر دهد.

آکسیوس به نقل از دیگر منابع نوشت که در جلسه روز جمعه ترامپ با مشاوران و دستیاران خود، از یک مقام وزارت امنیت داخلی درباره احتمال توقیف دستگاه‌های شمارش آراء سوال کرده و او نیز پاسخ داده که این وزارتخانه صلاحیت لازم برای این اقدام را ندارد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور چهل‌وپنجم آمریکا

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • بازار سکه در آخرین روز ترامپ

    شواهد نشان می دهد قیمت سکه امروز انگیزه برای صعود دارد اما این صعود تا کجا خواهد بود؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید