اردوغان: تحریم‌ها علیه ترکیه، با شکست مواجه می‌شود

کدخبر: 380355
رئیس جمهوری ترکیه گفت، آنهایی که کشور را با تحریم تهدید می‌کنند ناامید و مایوس می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: ما مصمم هستیم این نکته را بپذیریم که ترکیه هرگز در استفاده از حق حاکمیت خود دست نخواهد کشید.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، وی افزود: آنها تلاش کردند تا با استفاده از هر روشی نظیر استفاده از گروه‌های تروریستی، کودتا و تله‌های سیاسی و اقتصادی با ما مقابله کنند اما تاکنون موفق نبوده‌اند.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین این را هم گفت که کشورش با آنهایی که این تهدیدها را مطرح می‌کنند، با احترام و عادلانه رفتار می‌کند: ما راه را برای افرادی که آماده گفتگو با ما به روشی عادلانه هستند، باز گذاشته‌ایم.

اردوغان همچنین گفت، از آنجا که سرمایه گذاری‌های زیربنایی مورد نیاز برای یک ترکیه قدرتمند تکمیل شده، کشور به طور فزاینده‌ای تبدیل به آهنربایی برای سرمایه گذاران داخلی و بین‌المللی می‌شود.

دولت آمریکا روز دوشنبه گذشته علیه ترکیه بابت خرید سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسی تحریم وضع کرد.

مقام‌های آمریکایی مخالفت خود را با خرید این سامانه‌ها توسط ترکیه که عضوی از ناتو است، ابراز داشته و مدعی‌اند که این سامانه‌های دفاع موشکی با سیستم‌های این ائتلاف نظامی ناسازگار است.

اما دولت آنکارا تاکید دارد که این سامانه‌های روسی برای سیستم‌های ناتو دردسری ندارد و تهدیدی برای ائتلاف یا تجهیزات نظامی آن نیست.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید