بروز عوارض جدید در دریافت‌کنندگان واکسن کرونای «فایزر»

کدخبر: 380398
از ابتدای فرآیند تزریق واکسن فایزر در جهان گزارشات متعددی مبنی بر واکنش‌های آلرژیک نسبت به آن ارائه شده و حالا عوارض جدیدی از این واکسن گزارش شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ از ابتدای تزریق  واکسن "فایزر" در جهان، گزارشات متعددی مبنی بر واکنش‌های آلرژیک و ناهنجاری‌های خاصی بعد از تزریق ارائه شده است، به تازگی هم، رویترز 6 مورد جدید از واکنش آلرژیک نسبت به این واکسن را گزارش کرده است.

 

 

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا از دیروز فرآیند تزریق واکسن فایزر در این کشور را آغاز کرده است و تاکنون حدود 300 هزار نفر واکسینه شده‌اند؛ این فرآیند همراه با بررسی عوارض ناشی از تزریق واکسن در حال تداوم است و واکنش‌های آلرژیک نسبت به آن پیگیری می‌شود تا اقدامات لازم برای بررسی و درمان صورت پذیرد.

طبق گزارش مقامات آمریکایی در مرحله اول تزریق واکسن از بین 215 هزار داوطلب، یک و نیم درصد از آنها نشانه‌هایی از عوارض تزریق در خود دیدند که این عوارض مانع از فرآیند معمول زندگی آنها شد.

این عوارض شامل التهاب، درد، تورم یا علائمی مانند سرماخوردگی است البته محققان هشدار دادند ممکن است شخص دچار تب، لرز، خستگی و سردرد نیز شود که به نسبت واکسن آنفلوآنزا بیشتر است.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید