کشف روشی تازه برای شناسایی کرونا قبل از شروع علائم

کدخبر: 380538
اقتصادنیوز : دانشمندان جهان با ابداع فناوری جدید در حلقه و ساعت هوشمند توانستند ابتلا به کرونا را تشخیص دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونا به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت، گروهی از دانشمندان در ایالات متحده و اروپا تلاش کردند تا تعیین کنند آیا فناوری پوشیدنی، دستگاه‌هایی مانند ساعت‌های هوشمند، ردیاب‌ها و حلقه‌های مملو از سنسور می‌تواند به شما در تشخیص بیماری کمک کند یا خیر.

دانشگاه کالیفرنیا اعلام کرد در مطالعه‌ای که در گزارش‌های علمی منتشر شد، نشان داد که یک حلقه هوشمند با قابلیت کنترل مداوم دمای فرد ممکن است کووید ۱۹ را پیش بینی کند، حتی در مواردی که مشکوک به عفونت نیست.

در این مطالعه ۵۰ بیمار کرونایی شرکت کردند و برای  ۳۸ نفر از آنها ، هنگامی که علائمی نداشتند، افزایش دمای بدن و تب به درستی ثبت شد. هدف از این مطالعه ایجاد الگوریتمی است که بتواند شروع علائمی مانند تب، سرفه و خستگی را که از مشخصه‌های کووید-۱۹ است پیش بینی کند.

به گفته محققان، داده‌هایی که از دستگاه‌های پوششی و نزدیک به بدن بدست می‌آید در مقایسه با خواندن یکبار مصرف دماسنج بسیار مناسب‌تر است. اشلی میسون، محقق اصلی پروژه گفت: اطلاعات مداوم در مورد دما می‌تواند تب را بهتر تشخیص دهد و به شناسایی بیماری کمک کند.

مطالعه دیگری نشان داده است که ساعت‌های هوشمند در افرادی که هنوز با علائم بیماری مواجه نشده اند نیز می‌تواند در شناسایی کووید ۱۹ مفید باشد.

این مقاله که ماه گذشته در مهندسی پزشکی پزشکی نیچر منتشر شد، داده‌های ۳۲ فرد آلوده به کرونا را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که ۸۱ درصد تغییرات قابل توجه در نشانگر‌های کلیدی اندازه گیری شده توسط ساعت‌ها دارند. ضربان قلب، گام‌های روزانه یا زمان خوابیدن از جمله نشانگر‌های کلیدی هستند.

محققان اعلام کردند که با استفاده از داده‌های ساعت هوشمند، نشان می‌دهیم که ۶۳ درصد  از موارد ابتلا به کرونا می‌تواند قبل از شروع علائم تشخیص داده شود.

مایکل اسنایدر، نویسنده این تحقیق گفت که هرچه فناوری هوشمند و پوشیدنی مقرون به صرفه‌تر می‌شود، می‌توان از آن در تشخیص زود هنگام طیف وسیعی از بیماری‌ها در مناطقی از جهان که دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی کمیاب است، استفاده کرد.

 

اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید