تهران زمستان را آلوده شروع کرد

کدخبر: 380650
اقتصادنیوز : کیفیت هوای پایتخت امروز - یکم دی ماه- اگرچه صبح در شرایط سالم بود اما از ظهر به دلیل غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان وسالمندان قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ساعت ۱۳ امروز بر روی شاخص ۱۳۴ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۲، ازن با شاخص ۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۹ بوده است.

ایستگاه شهرک چشمه منطقه ۲۲ صدرنشین هوای سالم  

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرک چشمه  منطقه ۲۲ با شاخص ۵۴، گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۶۲ و  دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ با شاخص ۶۷طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.  

ایستگاه فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ آلوده ترین منطقه

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۴۷، پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۴۵ و شهرداری منطقه ۲۱با شاخص ۱۳۴ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۷۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۷۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها، در تهران به ثبت رسیده است.

 

اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید