ورود سازمان بازرسی کل کشور به قرارداد بازیکنان استقلال

کدخبر: 380739
اقتصادنیوز :عضو هیات‌مدیره استقلال می‌گوید برخی قراردادهای این باشگاه با بازیکنان خارج از عرف فوتبال است که این امر موحب ورود سازمان بازرسی کل کشور شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حجت نظری درباره برگزاری مراسم جایره ویژه ناصر حجازی اظهار کرد: خوشحالیم امسال برای دومین بار مراسم جایزه ویژه ناصر حجازی را برگزار می‌کنیم. این مراسم همزمان با زادروز ناصر حجازی برگزار شد. علت شکل گیری چنین مراسمی، تاکید روی جنبه‌های اجتماعی و دغدغه‌های مرحوم ناصر حجازی بود که او را فارغ از مسائل ورزشی، محبوب جامعه کرد. خیلی‌ها ناصر حجازی را دوست دارند چون خیلی جاها حرف مردم را بر زبان آورد.

وی افزود: ما در ۵ حوزه یعنی ورزش، خبر، هنر و جایزه ویژه، افرادی را انتخاب کنم که دغدغه‌های اجتماعی دارند. این مراسم با حضور پرشمار علاقه مندان به ناصر حجازی برگزار شد اما امسال مجبور شدیم که نیمی از مراسم را به صورت حضوری و نیمی را به صورت مجازی برگزار کنیم. این موضوع رای کیفیت مراسم هم تاثیر گذاشت و امیدوارم هرچه زودتر سایه کرونا کم شود تا این مراسم همانطور پر شور برگزار شود. امیدوارم هر سال برندگان این جایزه کسانی باشند که توانسته باشند به جامعه خدمت کرده باشند.

نظری تصریح کرد: سال گذشته گفتم تا هر زمانی که باشم می‌خواهم این مراسم را برگزار کنم و متوقف نشود. امسال با وجود مشکلات این مراسم برگزار شد و سال‌های بعد هم چه من باشم و چه نباشم این مراسم برگزار می‌شود.

نظری در ادامه درباره ایجاد محدودیت در وظایف مدیرعامل باشگاه استقلال، گفت: درباره اینکه این موضوع قانونی نیست به آن پرداخته شده است و یکی از خبرگزاری‌ها گزارشی منتشر کرد که مصوبه ما خلاف قانون است. اما هیچ استنادی وجود ندارد که مصوبه ما خلاف کدام قانون است؟ ما نمی‌توانیم همینطور بگوییم خلاف قانون است. مصوبه ما هیچ مغایرتی با قانون ندارد. اگر مشکلی باشد مجمع عمومی باشگاه به ما تذکر می‌دهد. تا این لحظه هم تذکری به ما نداده‌اند. صرفا دغدغه‌ای از سوی مجمع درباره یکی از بندها مطرح شد که تاکید شده بود مدیرعامل عضو هیات‌مدیره نیست که این در اختیارات ما نبود. یعنی مجمع سایر بندها را خارج از اختیارات هیات‌مدیره تشخیص نداد.

وی ادامه داد: من فضای تنش آلود در هیات‌مدیره نمی‌بینم. در آخرین جلسه هم با حضور مدیرعامل صمیمانه صحبت کردیم و مطالب هم دلانه مطرح شد. این صحبت‌ها به تنش نمی‌رسد چون هدف همه ما پیشرفت استقلال است. لذا وقتی تصور و باور این است که همه می‌خواهیم به سود استقلال کار کنیم، به طور طبیعی تنش به وجود نمی‌آید.

نظری در بخش دیگر از صحبت‌های خود درباره وضعیت فرشید اسماعیلی هم گفت: موضوع اسماعیلی دو بخش دارد. یک جنبه بحث مطالبات او است و بخش دیگر درباره بگومگویی که در محل تمرین با مدیرعامل باشگاه داشتند. بحث قرارداد او خیلی موضع پیچیده‌ای نیست چون مستندات راه را برای او و ما هموار می‌کند. درباره مباحث تمرین، او باید به تمرین تیم برود و موضوع بحث با مدیرعامل هم در کمیته انضباطی بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این  سوال  که آیا قرارداد فرشید اسماعیلی اصلاح شده است یا خیر، گفت: همان موقع که قراردادها تمدید می‌شد، کامل پیش‌بینی می‌شد چنین مشکلاتی خواهیم داشت. ما اعتقاد داشتیم نهادهای نظارتی هم ورود خواهند کرد. الان همه اعضای هیات‌مدیره از سوی سازمان بازرسی کل کشور، خطاب قرار گرفتیم و از ما پاسخ خواسته‌اند چون  قراردادها در عرف فوتبال نبوده و اعداد زیاد بوده است. به طور طبیعی اگر قرار است سازمان‌های نظارتی ورود کنند و دغدغه قراردادها را داشته باشند، ما هم این موضوع را دنبال خواهیم کرد و مشکلی نباید پیش بیاید اما کسی که در این قراردادها مقصر است، مجازات خواهد شد.

اخبار تیتر یک
  • پیش بینی شاخص چهار‌شنبه یک بهمن

    درِ بورس هنوز بر پاشنه نزول می‌چرخد اما با این حال دو علامت امیدوارکننده ضعیف در بازار دیده می‌شود که کورسوی امیدی…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید