کدخبر: ۳۸۰۷۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
موضع‌گیری مجدد پاکستان در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل

موضع‌گیری مجدد پاکستان در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل

اقتصادنیوز:وزارت خارجه پاکستان امروز، دوشنبه اعلام کرد، موضعش درباره به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را برای امارات روشن کرده و گفته تا زمانی‌ که به راه حل دائمی و ملموس درباره پرونده فلسطین دست یافته نشود، امکان برقراری رابطه وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازخبرآنلاین ، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان در کنفرانس خبری در شهر مولتان در شمال شرق این کشور این مساله را مطرح کرد.

او گفت: برای وزیر خارجه امارات به طور قطعی موضع پاکستان در قبال اسرائیل را مشخص کردم. ما تا زمان که به راه حل ملموس و دائمی درباره پرونده فلسطین حاصل نشود، هرگز با اسرائیل رابطه برقرار نکرده و نخواهیم کرد.

اظهارات قریشی یک روز پس از سفرش به امارات مطرح شد که بسیاری آن را در میان شایعات مبنی بر این‌که اسلام‌آباد به صورت محرمانه فرستاده‌ای به تل‌آویو فرستاده، "قطعی" خواندند.

اسلام آباد عملا این گزارش‌ها را که در اکثر رسانه‌های رژیم صهیونیستی آمده بودند، رد کرد.

او در پاسخ به سوالاتی درباره گزارش‌هایی درخصوص فشارهایی از جانب امارات و عربستان درباره به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی گفت: من به همتای اماراتی عمق احساسات و عواطف پاکستانی‌ها نسبت به کشمیر و فلسطین را اطلاع داده و توضیح دادم.

او اضافه کرد: وزیر خارجه امارات به خوبی احساسات ما را در دو پرونده درک کرد.

قریشی در عین حال مشخص نکرد که آیا همتای اماراتی از او به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را درخواست کرده یا نه؟

وزیر خارجه پاکستان همچنین ادعاهای فشار بر اسلام‌آباد درباره به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را رد کرد و افزود: اولا هیچ فشاری بر ما نیست، دوما، باید وقت تصمیم‌گیری منافع پاکستان را در نظر بگیریم نه زیر فشار طرفی تصمیمی بگیریم. ما سیاست خود را داریم و هم‌چنان به آن پایبندیم.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند