آمریکایی‌ها وعده ترامپ را باور کردند

کدخبر: 380755
نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که اکثر رای‌دهندگان در انتخابات آمریکا معتقدند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 نامزد خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ​در این نظرسنجی که توسط موسسه هریس ایکس/ هیل انجام شده، 59 درصد از رای دهندگان گفتند که احتمال زیاد وجود دارد که ترامپ در چهار سال آینده نامزدی خود برای انتخابات سال 2024 را اعلام کند این در حالی است که 41 درصد این احتمال را رد کردند.

در میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی، 68 درصد از رای دهندگان جمهوری‌خواه گفتند که احتمالا ترامپ بار دیگر نامزد انتخابات خواهد شد و 59 درصد از افراد مستقل نیز اعتقاد مشابهی داشتند.

از سوی دیگر، 50 درصد رای دهندگان دموکرات معتقدند که احتمالا ترامپ بار دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

در نظرسنجی قبلی که هریس‌ایکس/ هیل انجام داده بود، 47 درصد از شرکت کنندگان گفتند که از نامزدی مجدد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 حمایت می‌کنند حال آنکه 53 درصد با این موضوع مخالفت کرده‌اند.

این در حالی است که ترامپ هنوز شکست در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را نپذیرفته است.

نظرسنجی هریس‌ایکس/ هیل بین روزهای 10 تا 14 دسامبر و از میان 3799 رای دهنده انجام شده و درصد خطایی 1.59 درصد برای آن در نظر گرفته شده است.

این نظرسنجی در حالی انجام شده که سه منبع آگاه که در خصوص حضور دوباره دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ با وی بحث کرده‌اند به پایگاه خبر‌ی «آکسیوس» گفته‌اند که او قصد ندارد به این زودی‌ها برای انتخابات آتی این کشور اعلام نامزدی کند.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید