تاثیر شگفت انگیز لامپ‌های LED بر توقف فعالیت کرونا

کدخبر: 380766
اقتصادنیوز : بر اساس آخرین تحقیق‌ها، نور متصاعدشده از لامپ‌های LED می‌تواند ظرف 30 ثانیه ویروس کرونا را از بین ببرد، بنابراین می‌توان اتاق‌ها را با حداقل هزینه و از طریق تعبیه لامپ در منافذ تهویه هوای مطبوع ضدعفونی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  اعتمادآنلاین، روزنامه «دیلی‌میل» طی گزارشی خبر داد، تحقیقات نشان داده است لامپ‌های LED که نور ماورای بنفش متصاعد می‌کنند می‌توانند ویروس کرونا از بین ببرند.

به نوشته این روزنامه بریتانیایی، اگرچه پیش از این کارایی اشعه ماورای بنفش در از بین بردن ویروس ثابت شده بود، این اولین باری است که اشعه ماورای بنفش متصاعدشده از لامپ‌های LED در رابطه با از بین بردن ویروس کرونا در دست تحقیق است.

به زعم محققان، برای گندزدایی یک اتوبوس، قطار، سالن ورزشی یا هواپیما به مقدار قابل توجهی مواد شیمیایی و پاشیدن این مواد از طریق عوامل انسانی نیاز است. همچنین این کار در صورتی موفقیت‌آمیز است که بتوان اطمینان حاصل کرد به طور کامل و صحیح انجام گرفته باشد. از طرفی باید مدتی هم منتظر بمانیم تا تاثیر کند، در حالی که از طریق لامپ‌های LED که در سیستم تهویه هوای مطبوع این محل‌ها تعبیه می‌شود این کار به آسانی انجام‌پذیر است.

تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید