پاکستان به اماراتی ها: با اسرائیل رابطه برقرار نخواهیم کرد

کدخبر: 380832
پاکستان که بارها بر مخالفت خود با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرده بار دیگر به امارات که تبدیل به مهره صهیونیست ها در منطقه شده اعلام کرد که تصمیمی برای رابطه با تل آویو ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «شاه محممود قریشی» وزیر خارجه پاکستان، گفت: موضع خود را در مورد رابطه با اسرائیل برای امارات روشن کرده و تاکید کرده‌ایم تا زمانی که به راه حل دائمی و ملموس درباره پرونده فلسطین دست یافته نشود، امکان برقراری رابطه وجود ندارد.

تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید

بنابر گزارش آناتولی، اظهارات قریشی پس از سفر به امارات مطرح شده است. در روزهای گذشته شایعاتی درباره سفر محرمانه یکی از مقامات اسلام آباد به تل آویو در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود که دفتر نخست وزیر پاکستان به شدت این شایعات را رد کرد.

وزیر خارجه پاکستان در ادامه گفت: برای وزیر خارجه امارات به طور قطعی موضع پاکستان در قبال اسرائیل را مشخص کردم. ما تا زمانی که راه حل ملموس و دائمی درباره پرونده فلسطین حاصل نشود، هرگز با اسرائیل رابطه برقرار نکرده و نخواهیم کرد.

او در پاسخ به سوالاتی درباره گزارش‌هایی درخصوص فشارهایی از جانب امارات و عربستان درباره به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی گفت: من به همتای اماراتی عمق احساسات و عواطف پاکستانی‌ها نسبت به کشمیر و فلسطین را اطلاع داده و توضیح دادم. وزیر خارجه امارات به خوبی احساسات ما را در دو پرونده درک کرد.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید