دیدار ظریف با مشاور امنیت ملی افغانستان

کدخبر: 380879
حمدالله محب مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان که به کشورمان سفر کرده است دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار حمایت از جمهوری اسلامی افغانستان را سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران دانست و با اشاره به لزوم خروج آمریکا از افغانستان اظهار داشت: ما راه حل فراگیر سیاسی با حضور همه گروههای افغانستانی را بهترین تضمین کننده صلح پایدار در این کشور  می دانیم .

دکتر ظریف با تاکید بر ضرورت تعمیق رایزنی ها میان دو کشور دوست و همسایه در سطوح دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی،  از افتتاح راه آهن خواف – هرات ابراز خرسندی کرد و آن را زمینه ای برای گسترش همکاریهای دو کشور و ارتباط سریعتر با مناطق شرقی ارزیابی کرد و افزود : ضرورت دارد در جهت  افزایش همکاریهای مرزی، گذرگاه  دوغارون بهینه‌سازی شود.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان نیز در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات مربوط به گفتگوهای صلح،  از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت افغانستان قدر دانی کرد و بر  ضرورت گسترش همکاریهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی فی‌مابین تاکید کرد.

حمد الله محب همچنین  با اشاره به افتتاح راه آهن خواف - هرات، اظهار امیدواری کرد همکاریهای منطقه ای با اینگونه خطوط ارتباطی تقویت گردد.

همکاری ها در حوزه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی، برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور و پیگیری پروژه های دیگر در دست انجام و بویژه همکاری بیشتر در حوزه آب، از محورهای دیگر مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان و مشاور امنیت ملی افغانستان بود.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • تعدیل قیمت در دو منطقه محبوب پایتخت

    اقتصادنیوز : مناطق ۴ و ۵ دو منطقه محبوب خریداران مسکن هستند که فایل های نوساز در میان فایل های پیشنهادی فروش این…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید