ورود سرزده سرپرست وزارت دفاع آمریکا به افغانستان

کدخبر: 380942
اقتصادنیوز :‌ منابع خبری گزارش دادند سرپرست وزارت دفاع آمریکا امروز بدون اعلام قبلی وارد افغانستان شده و با رئیس‌جمهور این کشور و همچنین گروهی از نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان دیدار کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، پایگاه اینترنتی military.com و رسانه‌های محلی افغانستان از حضور سرزده «کریستوفر میلر» سرپرست وزرات دفاع آمریکا در افغانستان و دیدار وی با محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور این کشور و گروهی از نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان خبر داد.

میلر در دیدار با اشرف غنی ضمن تسلیت به وی بابت کشته و زخمی شدن دهها شهروند افغانستانی طی حملات تروریستی در هفته‌های اخیر، مدعی شد که آمریکا متعهد به حمایت از ملت افغانستان است.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا که خود نیز چندین سال به عنوان افسر نیروی ویژه ارتش آمریکا در افغانستان حضور داشته است، در دیدار با گروهی از نظامیان آمریکایی به آنها گفت: «من کسی هستم که قرار است از طرف رئیس‌جمهور [ترامپ] تعداد نیروهایمان در افغانستان را به 2500 نفر کاهش دهم. من قویاً بر این باورم که این کار درستی است.»

وزارت دفاع آمریکا دقایقی پس از انتشار خبر سفر کریستوفر میلر به افغانستان، در بیانیه‌ای ضمن تأیید این خبر و اخبار مربوط به دیدارهای وی با محمد اشرف غنی و گروهی از نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان، اعلام کرد که وی با ژنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرده است.

 

تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید