مرگبارترین سال آمریکا با بیش از سه میلیون فوتی

کدخبر: 380965
اعداد و ارقام اولیه نشان می دهد که ایالات متحده در سال جاری شاهد بیش از ۳.۲ میلیون مرگ و میر خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اگرچه داده های نهایی مرگ و میر در سال ۲۰۲۰ برای ماه‌ها در دسترس نخواهد بود اما اعداد و ارقام اولیه نشان می دهد که ایالات متحده در سال جاری شاهد بیش از ۳.۲ میلیون مرگ و میر خواهد بود که این ارقام حداقل ۴۰۰ هزار مورد بیشتر از سال ۲۰۱۹ است.

افزایش مرگ و میر در ایالات متحده هر ساله رخ می دهد اما آمار مرگ و میر در سال ۲۰۲۰ نشان از جهش ۱۵ درصدی دارد و با محاسبه تمام مرگ های ماه دسامبر (آذر-دی)، می تواند بالاتر نیز برود.

افزایش مرگ و میر در سال ۲۰۲۰ بزرگترین جهش یک ساله از سال ۱۹۱۸ است، زمانی که ده‌ها هزار سرباز آمریکایی در جنگ جهانی اول کشته شدند و صدها هزار آمریکایی در یک بیماری همه گیر آنفولانزا جان باختند.

به گزارش سازمان کنترل و جلوگیری از بیماری های عفونی، امید به زندگی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای دو سال متوالی به دلیل کاهش بیماری های قلبی و مرگ ومیر ناشی از سرطان با افزایش همراه بود اما در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا امید به زندگی در این سال به میزان سه سال کاهش یافته است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا ۱۸ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۱۶ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و ۳۲۶ هزار و ۷۷۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونایی آمریکا نیز تا کنون ۱۰ میلیون و ۸۰۲ هزار نفر گزارش شده است.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید