احتمال تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد بعد از حمله راکتی یکشنبه

کدخبر: 381263
منابع مطلع می‌گویند تعطیلی سفارتخانه آمریکا در بغداد یکی از چندین گزینه‌ای است که هم‌اکنون در دولت این کشور برای جلوگیری از حملات بیشتر به دیپلمات‌های آمریکایی در عراق، به بحث گذاشته شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حمله راکتی شامگاه یکشنبه به سفارتخانه آمریکا در منطقه سبز واقع در بغداد، این کشور را به فکر بررسی گزینه تعطیلی این مجتمع انداخته است.

دو منبع مطلع به وبگاه «آکسیوس» گفتند که در پی حملات اخیر به منطقه سبز بغداد، آمریکا در حال بررسی تعطیل کردن سفارتخانه خود در عراق است.

بر اساس این گزارش، تعطیلی سفارتخانه آمریکا در بغداد یکی از چندین گزینه‌ای است که هم‌اکنون در دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور به بحث گذاشته شده است.

سفارت آمریکا در بغداد پس از حمله راکتی یکشنبه شب در بیانیه‌ای گفته بود: «راکت‌هایی که منطقه بین المللی را هدف گرفت، پاسخ سامانه‌های دفاع هوایی سفارتخانه را به همراه داشت». بر اساس بیانیه صادر شده از سفارت آمریکا، خسارات اندکی بر اثر این حمله به ساختمان این سفارتخانه وارد آمد؛ اما این حمله تلفات جانی برجای نگذاشت.

سازمان تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده» موسوم به سنتکام بامداد پنجشنبه با ادعای اینکه ۲۱ راکت شلیک شده به سفارت آمریکا هیچ مجروح یا کشته‌ای برجای نگذاشت، گفت: «این حمله به ساختمان‌های مجتمع سفارتخانه آمریکا آسیب زد و مشخص است که تمایلی برای اجتناب از تلفات نداشته است».

با این حال، یک منبع مطلع می‌گوید مقام‌های ارشد امنیت ملی آمریکا شامگاه چهارشنبه بر سر طیفی از گزینه‌های پیشنهادی به رئیس‌جمهور این کشور جهت ممانعت از تداوم حملات علیه نظامیان یا دیپلمات‌های آمریکایی در عراق به توافق رسیده‌اند. 

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید