مکرون از قرنطینه خارج شد

کدخبر: 381385
کاخ الیزه روز پنجشنبه اعلام کرد که رئیس جمهوری فرانسه عاری از علائم بیماری کووید ۱۹ است و دیگر نیازی به ماندن در قرنطینه نیست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، یک هفته پس از آزمایش مثبت مکرون به ویروس کرونا، دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که وی دیگر فاقد علائم کووید 19 است.

 فرانس ۲۴ گزارش داد، کاخ الیزه افزود: رئیس جمهوری که در یک اقامتگاه رسمی در نزدیکی پاریس در قرنطینه بود و از آنجا از راه دور جلسات را اداره می کرد، دیگر نیازی به ماندن در قرنطینه ندارد.

در بیانیه کاخ الیزه آمده است که مکرون در این مرحله هیچ علائم ویروس کرونا ندارد و بنابراین قرنطینه رییس جمهوری می تواند پس از هفت روز پایان یابد.

به دنبال افزایش شمار مرگ و میر در فرانسه مقامات این کشور در روزهای پایان سال نگران آن هستند که برگزاری جشن های کریسمس بتواند باعث شیوع موج جدیدی از ویروس کرونا در کشور شود.

در پی شیوع ویروس کرونا در فرانسه تا کنون دو میلیون و ۵۰۵ هزار و ۸۷۵ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۶۱ هزار و ۹۷۸ نفر جان خود را از دست داده اند.

براساس داده های ارائه شده توسط مرکز ورد متر، فرانسه هم اکنون در جایگاه پنجم بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان قرار گرفته است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • اعلام مواضع مقامات ارشد تیم بایدن درباره برنامه هسته‌ای ایران

    اقتصادنیوز: ۳ عضو برجسته دولت جو بایدن به صراحت رویکرد کاخ سفید درباره ایران و برجام را اعلام کردند؛ مسیر بازگشت به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید