ادامه تظاهرات علیه پاشینیان مقابل پارلمان و اقامتگاه ریاست جمهوری

کدخبر: 381721
شهروندان ارمنستانی در حالی تظاهرات علیه «نیکل پاشینیان» نخست وزیر این کشور را ادامه دادند که دامنه این اعتراض‌ها به مقابل پارلمان و اقامتگاه رئیس جمهوری ارمنستان رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، تظاهرات سراسری علیه نخست وزیر ارمنستان روز جمعه در حالی برگزار شد که مردم خواستار استعفای «نیکل پاشینیان» نخست وزیر این کشور شدند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» به دنبال این تظاهرات تردد در معابر مختلف شهر «ایروان» پایتخت ارمنستان از جمله مقابل مجلس و اقامتگاه ریاست جمهوری با مشکلاتی مواجه شد. معترضان با سردادن شعارهایی علیه  نخست وزیر، وی را «خیانتکار» خوانده و خواستار کناره گیری او  شدند. این تظاهرات در حالی صورت گرفت که پلیس و نیروهای امنیتی نیز سعی در متفرق کردن معترضان داشتند.

معترضان  سه‌شنبه گذشته نیز اماکن دولتی را در ایروان محاصره کردند و شعارهای «نیکل  برو» سر دادند. در مناطق دیگر ارمنستان نیز برگزاری تظاهرات و مسدود شدن مسیرهای اصلی گزارش شد.

سخنگوی پاشینیان طی روزهای گذشته برخی خبرهای منتشر شده درباره استعفای نخست‌وزیر را رد کرد و آنها را «شایعه» خواند. «مین جورگیان» در مصاحبه با این رسانه اعلام کرد، شایعه‌ها درباره استعفای پاشینیان هیچ سنخیتی با اوضاع جاری ندارد.

اپوزیسیون ارمنستان علاوه بر موضوع قره‌باغ کوهستانی، به مواضع اقتصادی پاشینیان و مشکلات اجتماعی این کشور اعتراض دارند. «آرمن سرکیسیان» رئیس‌جمهور ارمنستان هم به یکی از مخالفان سرسخت پاشینیان تبدیل شده و بارها خواستار استعفای نخست‌وزیر و برگزاری انتخابات پیش از موعد شده است.

یکی از دلایل شدت گرفتن اعتراض‌ها علیه پاشینیان مغلوب شدن این کشور در نبرد اخیر با جمهوری ارمنستان و آزادی سازی برخی از مناطق از اشغال قوای ارمنستانی بود. حدود 20 درصد از خاک جمهوری آذربایجان نزدیک به سه دهه تحت اشغال غیرقانونی ارمنستان بود.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید