واژگونی یک فروند شناور لندینگرافت در هرمزگان

کدخبر: 381775
معاون دریایی اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان گفت : یک فروند شناور لندینگرافت در ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک واژگون وتلاش برای نجات جان ۷ سرنشین این شناور توسط تیمهای جستجو و نجات دریایی درمنطقه ادامه دارد.

به گزاش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، اسماعیل مکی زاده، با اعلام جزییات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۸:۳۰ روزگذشته  ۵ دی ماه پیامی مبنی شرایط اضطرار  برای یک فروند شناور لندینگ کرافت در موقعیت جنوب شرق جزیره لارک از رله رادیویی کشتی عبوری درتنگه هرمز به مرکز جستجو و نجات دریایی استان مخابره شد.

وی افزود: بلافاصله پس از وصول پیام، شناور ناجی ۱۲ از جزیره قشم به موقعیت اعزام ‌و هماهنگی لازم برابر طرح استانی جستجو و نجات دریایی با عوامل مرتبط از جمله ندسا، نداجا و دریابانی استان و شناورهای عبوری در منطقه تنگه هرمز جهت پایش دریایی و هوایی منطقه صورت گرفت.

مکی زاده خاطرنشان کرد:  با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و تاریکی هوا عملیات آغاز و از سحرگاه امروز ۶  دیماه جستجو و نجات دریایی با کمیت و کیفیت بیشتری ادامه یافت.

این مقام مسئول  اضافه کرد: مقارن با ساعت ۱۵:۳۰روز جاری و در  ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک شناور  مذکور به حالت واژگون توسط ناجی ۱۲  و در موقعیت حدوداً ۱۶ مایلی جنوب غربی کوهستک و ۹ مایلی شمال شرقی هرمز پیدا شد .

مکی زاده بابیان اینکه  عملیات جستجو ونجات برای یافتن ۷ نفر از خدمه این شناور  ادامه دارد، اظهار کرد: با بسیج تمام امکانات و  نیروها و همچنین با اطلاع رسانی به شناورهای عبوری و مراکز جستجو و نجات دریایی کشورهای  عمان، امارات متحده عربی و پاکستان در تلاش هستیم تا افراد مفقود شده را پیدا کنیم.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید