انتقاد شدید لاوروف از حکم دادگاه عالی ورزش

کدخبر: 381804
اقتصاد نیوز : سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از حکم دادگاه عالی ورزش در مورد روسیه مبنی بر ممنوعیت سران این کشور در رقابت های ورزشی بین المللی بخاطر دوپینگ ورزشکاران روس انتقاد شدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، لاوروف روز شنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ورزشی ماچ تی وی روسیه گفت: منع سران کشورها از حضور در رقابت های ورزشی بین المللی غیرقابل قبول است. 

دادگاه عالی ورزش، روز پنجشنبه ورزشکاران روسیه را به مدت ۲ سال از حضور در تمام رویدادهای ورزشی منع کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه با غیرقابل درک خواندن تصمیم دادگاه عالی ورزش در مورد روسیه اظهار داشت: من بند مربوط به منع سران کشورها از حضور در رقابت های بین المللی ورزشی را غیرقابل قبول می دانم.

لاوروف در همین حال تصریح کرد: تصمیم کنونی دادگاه عالی ورزش در مورد روسیه در مقایسه با تصمیم قبلی آن در مورد کشور ما تسهیل شده است. 

وی گفت: اگر من درست فهمیده باشم اجازه به ورزشکاران روس برای داشتن نماد ملی کشورشان بر روی لباس های ورزشی خود در مقایسه با رقابت های المپیک سال ۲۰۱۸ تسهیل شده است.علاوه بر آن به تماشاگران اجازه داده شده است که نماد ملی خود را برای تشویق ورزشکاران روسیه به همراه داشته باشند که تسهیل صورت گرفته است. 

دادگاه عالی ورزش، روز ۲۸ آذر ماه روسیه را به مدت دو سال از حضور در تمام رویدادهای ورزشی جهانی محروم کرد و این اقدام اعتراض مقام های روس را برانگیخت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما