خبر مهم درباره واکسن روسی کرونا

کدخبر: 381862
وزیر بهداشت روسیه از تزریق واکسن کرونای ساخت این کشور به افراد بالای ۶۰ سال در این کشور خبر داده و افزوده که واکسن یادشده در این اشخاص مصونیت ۹۰ درصدی ایجاد می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر به نقل از لایومینت، وزارت بهداشت روسیه روز گذشته مجوز تزریق واکسن «اسپوتنیک وی» را به افراد بالای ۶۰ سال در این کشور صادر کرد. بنابراین افراد کهنسال زودتر از دیگر گروه‌های سنی در این کشور واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

در عین حال شهروندان روسیه خواستار واکسیناسیون کامل اتباع این کشور و سپس صادرات واکسن روسی به دیگر کشورهای جهان هستند. همین مساله موجب شده تا صادرات ۳۰۰ هزار دوز واکسن «اسپوتنیک وی» به آرژانتین با اعتراض‌های گسترده مردم این کشور مواجه شود.

واکسن روسی کرونا بدون مشکل در مسکو در دسترس است، اما توزیع آن در دیگر نقاط به طور وسیع رخ نداده است. برخی کشورهای آمریکای لاتین و نیز کشورهای همجوار با روسیه برای خرید واکسن تولیدی این کشور تمایل نشان داده‌اند.

واکسن اسپوتنیک وی قبلاً بر روی بیش از ۴۲ هزار داوطلب آزمایش شده بود و بررسی‌ها نشان داده است که تزریق واکسن مذکور بر روی این افراد مصونیت ۹۲ درصدی در برابر ویروس کرونا ایجاد می‌کند. واکسن روسی کرونا در تابستان وارد مرحله آزمایش‌های انسانی شد.

source: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • اعلام مواضع مقامات ارشد تیم بایدن درباره برنامه هسته‌ای ایران

    اقتصادنیوز: ۳ عضو برجسته دولت جو بایدن به صراحت رویکرد کاخ سفید درباره ایران و برجام را اعلام کردند؛ مسیر بازگشت به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید