آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در اتحادیه اروپا

کدخبر: 381866
اتحادیه اروپا از امروز طرح هماهنگ واکسیناسیون سراسری برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ را آغاز می‌کند. اورسلا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که واکسن فایزر/بیواِن‌تِک به همه ۲۷ کشور عضو تحویل داده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  «انتخاب»، اورسلا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که واکسن فایزر/بیواِن‌تِک به همه ۲۷ کشور عضو تحویل داده شده است.

به نوشته بی بی سی، او این برنامه سراسری را "لحظه اتحاد" خواند که آغازی خواهد بود بر گذر از سالی دشوار.

در برنامه واکسیناسیون سراسری اتحادیه اروپا، ۴۴۶ میلیون نفر واکسن دریافت خواهند کرد.

برخی کشورها واکسیناسیون را از روز شنبه ۲۶ دسامبر آغاز کرده‌اند و گفته‌اند آماده نیستند یک روز دیگر منتظر بمانند.

اتحادیه اروپا تا کنون ۳۳۵ هزار مرگ ناشی از کرونا را ثبت کرده است. ۱۴ میلیون نفر هم در این اتحادیه به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

در حال حاضر، تقریبا همه کشورهای این اتحادیه اقدامات سختگیرانه‌ای را اعمال کرده‌اند. واکسیناسیون در شماری از کشورها درحالی آغاز شده که مواردی از گونه جدید کرونا که اولین بار در بریتانیا شناسایی شده بود، در چند کشور دیگر اروپا و همچنین کانادا نیز تایید شده است.

اتحادیه اروپا قراردادهای بیش از دو میلیارد دوز واکسن را از طیف وسیعی از شرکت‌های دارویی تأمین کرده است.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان روز شنبه گفت: "این واکسن را کلید مهمی برای شکست همه‌گیری است. این کلیدی برای بازگشت ما زندگی است."

واکسن کرونا

پیش از این، بریتانیا، آمریکا و چند کشور آمریکای لاتین پیشتر واکسیناسیون سراسری با تزریق واکسن فایزر/بیواِن‌تِک در مقابل ویروس کرونا را آغاز کرده بودند.

مسئولان بهداشت در شمال شرقی آلمان تصمیم گرفتند که تا روز یکشنبه منتظر نمانند و ایمن‌سازی برای ساکنان مسن یک خانه سالمندان در را آغاز کردند.

خبرگزاری‌های دولتی گزارش دادند که روز شنبه در مجارستان اولین دریافت‌کننده واکسن یک پزشک بود.

مقامات در اسلواکی آغاز واکسیناسیون را تایید کردند.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید