برنامه‌های تل‌آویو برای ادامه شهرک‌سازی‌ها در آخرین روزهای دولت ترامپ

کدخبر: 381973
نهاد مسئول نظارت بر شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین اشغالی در نظر دارد تا قبل از مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید آمریکا، مجوزهای تازه برای ساخت و ساز‌ها در این اراضی صادر کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تدارک تل‌آویو برای ساخت هزاران واحد مسکونی تازه در شهرک‌های فلسطین اشغالی خبر دادند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از رسانه‌های محلی در فلسطین اشغالی خبر داد، رژیم صهیونیستی در نظر دارد تا قبل از مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در تاریخ ۲۰ ژانویه (اول بهمن) مجوز ساخت هزاران واحد مسکونی تازه در اراضی اشغالی واقع در کرانه باختری و قدس شرقی را صادر کند.

شبکه «کان» رژیم صهیونیستی گزارش داد، «شورای عالی طراحی و ساخت و ساز اسرائیل» که نهاد مسئول نظارت بر ساخت و ساز در شهرک‌های رژیم صهیونیستی است، قرار است طی دو هفته آینده مجوز ساخت هزاران واحد مسکونی تازه در اراضی اشغالی را صادر کند.

بنا بر گزارش کان، طرح‌های مدنظر برای شهرک‌سازی‌های تازه آماده شده و منتظر تایید و دریافت مجوز این شورای عالی است و مسئولان صهیونیست در نظر دارند تا قبل از روی کار آمدن جو بایدن مجوزهای لازم را صادر کنند.

طبق اعلام «صلح اکنون» که یک سازمان غیردولتی چپگرای اسرائیلی فعال در زمینه مذاکرات صلح بین تل‌آویو و فلسطینیان است، طی ۴ سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ فعالیت‌های شهرک‌سازی در اراضی اشغالی دو برابر شده است .

تدارک تل‌آویو برای صدور مجوزهای تازه برای شهرک‌سازی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که سازمان ملل و قوانین بین‌المللی بارها با شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین مخالفت کرده و این شهرک‌ها را «غیرقانونی» خوانده‌اند.

گمانه‌زنی درباره تشدید فعالیت شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی پیش از آغاز دولت بایدن از یک جنبه دیگر هم حایز اهمیت است و آن سابقه دولت اوباما-بایدن در مخالفت با شهرک‌سازی‌هاست.

۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ و در آخرین هفته‌های باقی مانده از عمر دولت سابق آمریکا به ریاست جمهوری اوباما و معاونت ریاست جمهوری جو بایدن، آمریکا به قطعنامه پیشنهادی مالزی، ونزوئلا، نیوزیلند و سنگال در شورای امنیت سازمان ملل رای ممتنع داد و ۱۴ عضو دیگر شورا به آن رای مثبت دادند.

مقام‌های تل‌آویو و دولت انتقالی «دونالد ترامپ» در آن زمان، به شدت به دولت اوباما به دلیل تصویب قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل و وتو نکردن آن انتقاد

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • هزینه سیاست ارز ترجیحی در سال آینده

    اقتصاد نیوز: به گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نرخ ارز تخصیصی برای دارو تغییر نکرده و مانند روند…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید