کدخبر: ۳۸۲۲۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

امتحانات حضوری در تهران لغو شد

اقتصادنیوز :‌فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: براساس آخرین تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا امتحانات حضوری دانش‌آموزان تهرانی ملغی شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، علیرضا زالی روز دوشنبه در حاشیه نشست بررسی پیامدهای اجتماعی ناشی از همه گیری کووید ۱۹ در پاسخ به این سوال که برگزاری امتحانات مدارس در تهران به چه شکلی است؟ گفت: برگزاری امتحانات حضوری دانش آموزان در تهران به طور کامل منتفی است و این حتی شامل پایه اول و دوم ابتدایی هم می شود.

وی تصریح کرد: در تهران برگزاری آزمون کاملا مجازی و غیرحضوری صورت گیرد.

او که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با بیان اینکه تهران همچنان در شرایط نارنجی به سر می برد افزود: این منع حضور از جمله محدودیت های وضعیت نارنجی است .

وارادت مکفی واکسن کرونا مطالبه عمومی است

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه برای تامین واکسن های کرونا نیاز به سبد متنوع داریم، گفت: بحث وارادت مکفی واکسن های کرونا از مطالبات عمومی مردم است و دولت باید حداکثر تلاش خود را با چابکی انجام دهد.

زالی افزود: برای حمایت از گروه های آسیب پذیر از نظر سلامت باید، واکسن سریع تر تهیه شود.

وی با اشاره به اینکه خبری های خوبی از تولید واکسن داخلی به گوش می رسد، افزود: ۳ تا ۵ پلتفورم آماده است که برای ورود به مرحله مطالعات انسانی از نظر زمانی اندکی با هم تفاوت دارند.

او ادامه داد: تاکنون مطالعات انجام شده در آزمون های حیوانی واکسن های ایرانی کرونا امیدبخش، موثر و کارا بوده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵۶ شرکت پژوهشی در عرصه جهانی در حال در این زمینه فعال هستند و تعداد ۱۲ شرکت جلوتر از بقیه قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه چین ۲ نوع واکسن کرونا تولید کرده است، گفت: در کنار مدرنا و فایزر واکسن چین هم توزیع جهانی می شود .

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند