امضای مجموعه قوانین جدید روسیه توسط پوتین

کدخبر: 382709
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور روسیه مجموعه جدیدی از قوانین را تصویب کرد که از مقابله با تبعیض رسانه‌های اجتماعی تا شناسایی عوامل خارجی و ممنوعیت افشای اطلاعات شخصی مقامات امنیتی را شامل می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه طیفی از قوانین جدید در این کشور را تأیید کرد که از مقابله با عوامل خارجی تا محدودیت شبکه‌های اجتماعی را شامل می‌شوند.

تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، از بین قوانینی که امروز به امضای پوتین رسید، می‌تواند به عفو مادام العمر برای روسای جمهور پیشین روسیه اشاره کرد.

رویترز نوشت، همچنین بر اساس این قوانین جدید پوتین می‌تواند دو دوره ۶ ساله دیگر به عنوان رئیس جمهور در کاخ کرملین بماند.

از دیگر قوانین تصویب شده، محدود سازی یا بستن سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی است که علیه رسانه‌های روسی تبعیض قائل می‌شوند. برای مثال توییتر اخیراً درخصوص برخی رسانه‌های روسی از برچسب «رسانه وابسته به دولت» استفاده می‌کند.

حامیان این طرح معتقدند علاوه بر توییتر، رسانه‌های اجتماعی دیگر از جمله فیسبوک و یوتیوب نیز چنین تبعیض‌هایی را در قبال رسانه‌های روسی اعمال می‌کنند.

علاوه بر این، قانون‌گذاران روس می‌گویند یوتیوب، توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام از حذف صدها صفحه که حاوی محتواهای ممنوعه در قانون روسیه است خودداری کرده‌اند.

از همین رو، یکی دیگر از قوانین تصویب شده مربوط به افزایش بیست درصدی جریمه سایت‌های داخلی است که حاوی مطالب ممنوع شده باشند.

قانون دیگری نیز درخصوص ممنوعیت افشای اطلاعات شخصی مقامات امنیتی روسیه که بعضاً در فضای مجازی درز می‌کردند، به تصویب رسید.

طبق یکی دیگر از این قوانین، کسانی که به افترا زنی آنلاین بپردازند تا دو سال حبس را متحمل خواهند شد.

همچنین مقررات جدیدی برای مبارزه با تأمین مالی اعتراضات در روسیه از سوی «عوامل خارجی» وضع شده‌اند.

یکی دیگر از قوانین امضا شده از سوی پوتین مجوز لازم برای شناسایی «عوامل خارجی» و صدور حبس در صورت عدم گزارش صحیح فعالیت‌های آن‌ها را شامل می‌شود.

طبق یکی دیگر از قوانینی که روز چهارشنبه به تصویب رسیدند، افراد دارای تابعیت خارجی، بدون لغو تابعیت خود می‌توانند پاسپورت روسی دریافت کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما