روحانی، دونالد ترامپ را تهدید کرد/ اگر کسی دولت را تضعیف کند، طرفدار آمریکاست

کدخبر: 382817
اقتصاد نیوز : رییس جمهوری با بیان اینکه کاری که دولت یازدهم و دوازدهم درباره محیط زیست در منطقه شمال غرب کشور انجام داد از کارهای بزرگ و تاریخی ایران است، گفت: امیدوارم تلاش‌ها در این زمینه به ثمر برسد تا بتوانیم اوایل سال آینده احیای دریاچه ارومیه را جشن بگیریم.

به گزارش اقتصادنیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنج شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو در قالب پویش الف_ب_ایران و بهره برداری از سد کانی سیب اظهار داشت: احیای دریاچه ارومیه یکی از وعده‌های اولیه دولت یازدهم مردم آذربایجان غربی و شرقی و کل منطقه شمال غرب کشور بود. چون زندگی مردم شمال غرب وابسته به دریاچه ارومیه است.

 وی اضافه کرد: اگر ما دریاچه ارومیه را رها می‌کردیم، در سال ۹۶ این دریاچه به طور کامل خشک می‌شد و در سال ۹۷ زندگی را در منطقه شمالغرب کشور تمام می‌کرد و همه مردم ناچار به مهاجرت می‌شدند. مخصوصاً در آذربایجان شرقی و تبریز به دلیل طوفان شن و نمک هیچ کس نمی‌توانست زندگی کند و هم مزارع و هم زندگی انسان‌ها را نابود می‌کرد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایرنا، ایلنا، ایسنا و مهر بخوانید؛

* کاری که دولت یازدهم و دوازدهم درباره محیط زیست در منطقه شمال غرب کشور انجام داد از کارهای بزرگ تاریخی ایران است، امیدوارم تلاش‌ها در این زمینه به ثمر برسد تا بتوانیم اوایل سال آینده احیای دریاچه ارومیه را جشن بگیریم.

* این طرح برای ما مهم است، از اقدامات و تلاش‌های مهندسین برای اتمام آن سد کانی سیب و همچنین اقدامات برای اتمام تونل مهم ۳۵ و نیم کیلومتری قدردانی می کنم.

* از استاندار آذربایجان غربی می خواهم تا کانالهای ۳ و ۴ شبکه زهکشی کرم آباد که در حال حاضر حدود ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار را پوشش می‌دهد، در اسرع وقت تکمیل شود تا کشاورزان منطقه حداکثر استفاده را از این کانال‌ها و سدها داشته باشند.

* ایام سالگرد شهید سلیمانی است که نام، راه و مکتب او که مکتب امام و مقام معظم رهبری بود انشاالله ادامه پیدا می‌کند. دشمن از ترور سلیمانی ضرر خواهد کرد چرا که جوانان راه او را ادامه خواهند داد. شهید سلیمانی و یارش ابومهدی مهندس برای ما بسیار ارزنده بودند.

* مردم فهمیدند تا زمانی که آمریکا از منطقه خارج نشود امنیت در منطقه نخواهیم داشت، شهید سلیمانی راهی که می‌دانست درست است را انجام می‌داد و تردید نداشت‌. سردار سلیمانی اعتماد به نفس داشت، در این ۳۸ سال هزاران ساعت با شهید سلیمانی بحث و گفت وگو داشتیم، بحث‌های خطرناکی بود که ایشان با اعتماد به نفس انجام  می‌داد.

* به یاد ندارم شهید سلیمانی از زین پایین آمده باشد. کمالات انسانی در این مرد بود، در ایام هفته  چندین روز، روزه بود؛ این اخلاص است که ما را به همه جا می رساند. سلیمانی به مردم منطقه عزت را هدیه کرد و ذلت را به رخ دشمنان منطقه کشاند. با دستان پر برکتش برای مسلمانان عزت و برای دشمنان ذلت به وجود آورد. 

* پیامبر بعد از جنگ خندق به علی (ع) گفتند، ای علی ضربه‌ای به دشمن زدی که عزت برای مردم آورد و این خیلی مهم است کاری انجام دهیم که مردم احساس غرور کنند. 

* باید دولت را تقویت کنیم. هر کس دولت را تضعیف بکند و بگوید من ضد آمریکا هستم دروغ شاخدار گفته است!

* ما در میدان جنگ اقتصادی هستیم و اگر کسی دولت را تضعیف کند، چه بخواهد و چه نخواهد حامی و طرفدار آمریکاست. 

* هر کسی به بخش خصوصی، واردکنندگان و صادرکنندگان ضربه بزند از آمریکا حمایت کرده است؛ ما امروز برای توسعه کشور باید به هم کمک کنیم. امروز روز وحدت است و هر کسی وحدت و اتحاد را شکسته و اختلاف افکنی کند از آمریکا طرفداری کرده است.

* از سال 1397 جنگ اقتصادی به کشور تحمیل شده است، تصریح کرد: دونالد ترامپ مانند صدام بود صدام هشت سال جنگ به ما تحمیل کرد و سرنگون شد. دونالد ترامپ سه سال جنگ اقتصادی به ما تحمیل کرد و در هفته‌های آینده سرنگون می‌شود نه فقط از حکومت بلکه از زندگی. او آدم بی‌آبرویی در تاریخ بود که جنایت و ظلم‌های زیادی کرد که یکی از ظلم‌های غیرقابل گذشتش شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس بود که هیچ‌گاه از یادمان نخواهد رفت. آنها بدانند این ترور برای همیشه داغی بر سینه ماست که انتقام آن را ملت‌های منطقه و ملت ایران در روزی از آنها می‌گیرد.

*{ با تأکید بر تروریسم دولتی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی}: ترامپ نه از حکومت بلکه از زندگی در هفته‌های آینده سرنگون می‌شود.

*{ با اشاره به شیوع کرونا در کشور}: کرونا ویروس خطرناکی است بنابراین همه ما باید با این ویروس مبارزه کنیم و کادر درمان در خط مقدم هستند و باید آنها را یاری کنیم و همه مردم پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنند.

* از مردم سپاسگزارم که در این ۲ ماه اخیر تلاش و همراهی کردند و ما توانستیم کشور را از آن بحران به شرایط نسبتاً قابل قبول بیاوریم. البته هنوز باید کار کنیم و این راه را باید ادامه دهیم و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

* باید تجمع‌ها را کنار بگذاریم، اکنون زمان تجمع نیست، زمانی است که باید فاصله گذاری را مراعات کنیم و از خداوند هم استمداد بطلبیم تا ان‌شاء الله از این مشکل هم عبور کنیم.

تیتر یک
  • آیا دوره ارزهای دیجیتالی تمام شده است؟

    یک تحلیلگر برجسته رمزنگاری که با پیش بینی دقیق زمان سقوط بازار ۲۰۱۹ به محبوبیت رسیده است ، به معامله گران هشدار می دهد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما