توییت های پیاپی ترامپ؛

تلاش ها برای تحت فشار گذاشتن کنگره

کدخبر: 382879
دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا در توییت‌هایی که در ۲۴ ساعت گذشته منتشر کرده بسیاری از ادعاهای معمول خود درباره تقلب در انتخابات را تکرار کرد.

رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا، در راستای تلاش‌هایش برای تحت فشار گذاشتن کنگره به منظور تغییر نتیجه آرای الکترال در نشست مشترک مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ شش ژانویه ۲۰۲۱ یک سری توییت منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا در توییت‌هایی که در ۲۴ ساعت گذشته منتشر کرده بسیاری از ادعاهای معمول خود درباره تقلب در انتخابات را تکرار کرد.

وی در یکی از این توییت‌ها گفت: در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تعداد آرا بسیار بیشتر از تعداد رای‌دهندگان بود. اجازه نمی‌دهیم این نمایش نادرست و تحریف شده از انتخابات آمریکا پایدار بماند. این انتخاباتی بود که در آن تقلب شد آن هم به گونه‌ای که حتی در حد کشورهای جهان سومی نیز نبود.

ترامپ به شدت در تلاش است تا جمهوری خواهان کنگره را وادار سازد تا در جریان نشست مشترک مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا که به منظور شمارش آرای الکترال برگزار می‌شود، اعتراض کنند.  

نشست مشترک هر دو مجلس کنگره در تاریخ شش ژانویه گام نهایی در روند تایید رسمی پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا بر دونالد ترامپ در آستانه برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ محسوب می‌شود.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • بازار سکه در آخرین روز ترامپ

    شواهد نشان می دهد قیمت سکه امروز انگیزه برای صعود دارد اما این صعود تا کجا خواهد بود؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید