معجزه ای که امگا 3 برای بدن می کند

کدخبر: 382953
اقتصادنیوز : مطالعات نشان داده است که اسید‌های چرب امگا ۳ برای حفظ سلامت مغز و بدن خواص بسیار زیادی دارد.
معجزه ای که امگا 3 برای بدن می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسید‌های چرب امگا ۳ فوق‌العاده مهم هستند. آن‌ها خواص زیادی برای بدن و مغز دارند. در این نوشتار ۱۰ خواص اسید‌های چرب امگا ۳ را که توسط علم پشتیبانی شده‌اند، می‌بینیم.

 امگا۳ با افسردگی و اضطراب مبارزه می‌کند

مطالعات نشان می‌دهند افرادی که به طور منظم امگا ۳ مصرف می‌کنند کمتر دچار افسردگی می‌شوند. به علاوه، وقتی افراد مبتلا به افسردگی یا اضطراب شروع به مصرف مکمل‌های امگا ۳ می‌کنند، علائم آن‌ها بهبود می‌یابد.

سلامت چشم را بهبود می‌دهد

نوعی اسید چرب امگا ۳ به نام DHA یک جز اصلی ساختاری در شبکیه چشم است. این نوع اسید چرب می‌تواند به جلوگیری از تحلیل رفتن ماکولا که می‌تواند باعث اختلال بینایی و کوری شود، کمک کند.

اسید‌های چرب امگا۳ سلامت مغز را در بارداری و اوایل زندگی بهبود می‌دهند

دریافت مقدار کافی امگا۳ در دوران بارداری با مزایای بی‌شماری از قبیل  هوش بالاتر،مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی بهتر،مشکلات رفتاری کمتر،کاهش خطر تاخیر رشد،کاهش خطر بیش‌فعالی، اوتیسم و فلج مغزی را برای فرزندتان به همراه دارد.

 ریسک بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد

چند دهه پیش محققان مشاهده کردند که بیماری‌های قلبی در جوامع مصرف‌کننده ماهی بسیار پایین است. بعداً این موضوع به مصرف امگا۳ پیوند داده و معلوم شد که اسید‌های چرب فواید زیادی برای سلامت قلب دارند.

 اسید‌های چرب امگا۳ التهاب را در بدن کاهش می‌دهند

اسید‌های چرب امگا ۳ می‌توانند تولید مولکول‌ها و مواد مرتبط با التهاب مانند ایکوزانوئید‌های التهابی و سیتوکین‌ها را کاهش دهند.

 اختلالات ذهنی را بهبود می‌دهد

مطالعات نشان می‌دهند که مکمل‌های امگا ۳ می‌توانند دفعات تغییرات خلقی را در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی کاهش دهند. مکمل اسید‌های چرب امگا۳ ممکن است باعث کاهش رفتار خشونت‌آمیز نیز بشوند.

 با زوال عقل مرتبط با سن مبارزه می‌کند

چندین مطالعه مصرف بیشتر امگا ۳ را به کاهش زوال عقل مربوط به سن و کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط دانسته‌اند.

 به پیشگیری از سرطان کمک می‌کند

جالب توجه است که مطالعات نشان می‌دهند افرادی که بیشترین مقدار امگا ۳ را مصرف می‌کنند تا ۵۵٪ کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند. به علاوه، مصرف اسید‌های چرب امگا۳ با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان و سرطان سینه در زنان ارتباط دارد.

اسید‌های چرب امگا۳ چربی کبد را کاهش می‌دهند

بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) شایع‌تر از آن است که فکر می‌کنید؛ و با اپیدمی چاقی، به شایع‌ترین علت بیماری مزمن کبدی در جهان تبدیل شده‌است. با این حال، مکمل اسید‌های چرب امگا۳ به طور موثری باعث کاهش چربی و التهاب کبد در افراد مبتلا به NAFLD می‌شود .

سلامت استخوان‌ها و مفاصل را بهبود می‌دهد

مطالعات نشان می‌دهند که امگا۳ می‌تواند با افزایش مقدار کلسیم در استخوان‌ها، قدرت استخوان را بهبود بخشد. امگا۳ همچنین می‌تواند آرتروز را بهبود دهد. بیمارانی که از مکمل‌های امگا۳ استفاده می‌کنند، کاهش درد مفصل را تجربه می‌کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی