این اعضای بدن سن واقعی شما را نشان می‌دهند

کدخبر: 382988
۷ عضو بدن سن واقعی را نشان می‌دهد و اولین نشانه پیری زمانی که چین‌های پاکلاغی دور چشم‌ها پیدا می‌شود، خودش را نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مشرق، اولین نشانه پیری زمانی که چین‌های پاکلاغی دور چشم‌ها پیدا می‌شود، خودش را نشان می‌دهد. بیشتر ما تمرکز اصلی را بر مراقبت از پوست صورت می‌گذاریم، اما علاوه بر این بخش، بخش‌های دیگری از بدن هم سن واقعی ما را برملا می‌کند.

از جمله:

آرنج‌ها

با بالا رفتن سن، پوست دور آرنج چروک و آویزان می‌شود. خشکی و پوسته شدن آرنج دلایل زیادی دارد. هر کاهش وزن شدیدی می‌تواند باعث شل و آویزان شدن پوست آرنج شود.

دست‌ها

دست‌ها معمولاً یکی از اولین قسمت‌هایی هستند که نشانه‌های پیری را بروز می‌دهند. با بالا رفتن سن، پوست کلاژن خود را از دست می‌دهد و حفظ رطوبت برای آن دشوارتر می‌شود. این مسئله می‌تواند باعث خشکی و خارش پوست دست‌ها شود.

ناخن‌ها

با بالا رفتن سن، سرعت رشد ناخن‌ها کمتر می‌شود و ممکن است شکننده‌تر شود.

با بالا رفتن سن گردش خون در قسمت پوست سر و دور فولیکول‌های مو کاهش می‌یابد، به همین دلیل به موها اکسیژن و ویتامین کمتری برای رشد می‌رسد. در نتیجه موها به تدریج ضخامت خود را از دست می‌دهد.

گردن

یکی از شایع‌ترین نشانه‌های پیری در گردن ظاهر شدن نوارهای ماهیچه‌ای است. یک نشانه دیگر پیری گردن لکه‌های قهوه‌ای است.

قفسه سینه

با بالا رفتن سن لکه‌های روی قفسه سینه بزرگ‌تر و تیره‌تر می‌شود. یک نشانه دیگر پیری در قفسه سینه، قرمزی و بزرگ شدن عروق خونی است. علت این مسئله اغلب پرتوهای فرابنفش خورشید است.

لب‌ها

لب‌ها هم مانند پوست دور چشم از بقیه بخش‌های بدن بسیار حساس‌تر است. لب‌ها هم دچار چین و چروک می‌شود و برخی عادت‌ها مانند مصرف سیگار یا جمع کردن لب‌ها می‌تواند در چروک شدن زودهنگام دور لب‌ها نقش داشته باشد.

موها

موها به مرور زمان نه تنها رنگ بلکه حجم خود را از دست می‌دهد. با بالا رفتن سن گردش خون در قسمت پوست سر و دور فولیکول‌های مو کاهش می‌یابد، به همین دلیل به موها اکسیژن و ویتامین کمتری برای رشد می‌رسد. در نتیجه موها به تدریج ضخامت خود را از دست می‌دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی