یک شبکه داعشی توسط حشد شعبی عراق متلاشی شد

کدخبر: 383011
منابع وابسته به حشد شعبی عراق از متلاشی کردن یک شبکه داعشی در شمال شرق استان دیالی در شرق این کشور خبر دادند.
یک شبکه داعشی توسط حشد شعبی عراق متلاشی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم و بغداد الیوم، «محمد التمیمی» از فرماندهان حشد شعبی عراق امروز جمعه از متلاشی کردن یک شبکه داعشی در شمال شرق دیالی خبر داد و گفت: با تلاش‌های اطلاعاتی حشد شعبی و سازمان اطلاعات، یک شبکه داعشی در شمال شرق دیالی متلاشی شد.

وی افزود: این شبکه متشکل از سه داعشی بودند و با بازداشت اعضای این شبکه ضربه مهلک دیگری به تکفیری‌ها وارد شد به ویژه که طی شش ماه گذشته هفت شبکه داعشی در این منطقه که برخی در اقدامات تروریستی در برخی شهرهای دیالی مشارکت داشتند، متلاشی شده است.

تیپهای23، 24 و 110  حشد شعبی در دیالی مستقر هستند.

خثنی سازی بیش از 90 بمب در غرب عراق

 اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای فرماندهی عملیات الانبار اقدام به خنثی سازی بمب‌های برجای مانده از داعش در منطقه «الطرابشه» در ناحیه «الفرات» کردند. 83 بمب در منطقه روستای «العصریه» از توابع «الرمادی» کشف و خنثی شد. همچنین در منطقه «الصبیحات» در بخش «الکرمه» استان الانبار هم 10 بمب برجای مانده از داعش کشف و خنثی شد.

در این بیانیه آمده است: نیروهای پلیس عراق به دنبال عملیات بازرسی و جستجو در روستاهای «حسن دانوک»، «الساده» و «وادی الشای» موفق به کشف 9 مخفیگاه تروریست‌های داعش که حاوی البسه و مواد غذایی و دارویی بود، شدند و آنرا نابود کردند.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق همچنین اعلام کرد: نیروهای عملیات سامراء عملیاتی را برای ثبات مناطقی از جزیره «مسیره» و جزیره «حاوی هلال السالم» انجام دادند و موفق به کشف 3 بمب و 4 خمپاره انداز و انهدام آن شدند.

همچنین اداره اطلاع رسانی عراق از بازداشت یکی از سرکرده‌های داعش در دیالی که طبق اطلاعات دقیق حاصل شد، خبر داد.

کشف و انهدام هشت مخفیگاه و بمب داعش در جنوب غرب کرکوک

از سوی دیگر اداره اطلاع رسانی حشد شعبی عراق هم اعلام کرد: 4 مخفیگاه داعشی در جنوب غرب کرکوک کشف و منهدم شده است.

در بیانیه اداره اطلاع رسانی حشد شعبی عراق آمده است: نیروهای تیپ 16 حشد شعبی و نیروهای پلیس عراق طی عملیاتی علیه داعش در جنوب غرب کرکوک و روستاهای «تل حمه» و «تل ذیاب» موفق به کشف و انهدام 4 مخفیگاه داعش و خنثی سازی 5 بمب داعشی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی