بوریس جانسون پس از توافق پسابرگزیت در سمت خود می‌ماند؟

کدخبر: 383470
بوریس جانسون در مصاحبه‌ای از ادامه کار خود به عنوان نخست وزیر انگلیس پس از توافق تجاری پسابرگزیت خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رویترز اعلام کرد، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد حالا که توافق تجاری برگزیت انجام شده است، قصد دارد همچنان در مقام خود باقی بماند.

نخست وزیر انگلیس در پاسخ به خبرنگار بی‌بی‌سی که از او پرسید آیا همچنان می‌خواهد به عنوان نخست وزیر ادامه دهد، گفت: بله در سمت خود می‌مانم.

جانسون در اولین مصاحبه خود پس از امضای قرارداد تجاری اتحادیه اروپا و انگلیس، برگزیت را یک فرصت مناسب برای انجام تغییرات بزرگ در این کشور دانست.

جانسون متعهد شد که انگلیس در سال ۲۰۲۱ از قوانین و مقررات اتحادیه اروپا رها شود و او از آزادی‌های قانونی و نظارتی جدید برای تحقق عقب‌ماندگی ها در کشورش استفاده کند.

او گفت: توافق تجاری اتحادیه اروپا و انگلیس دارای مزایای قابل توجهی است و اضافه کرد تلاش زیادی برای تدوین سیاست‌های دولت پس از برگزیت انجام شده است.

نخست وزیر انگلیس همچنین با اشاره به معامله بالقوه در زمینه مالیات و تنظیم مقررات برای مشاغل با توجه به معامله تجاری، گفت: ریشی سوناک، وزیر دارایی در مورد همه این مسائل بررسی‌هایی انجام داده که قرار است اصلاحات آن در ماه مارس عملی شود.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید