رونمایی ترامپ از نقشه خود علیه بایدن

کدخبر: 383513
نماینده جمهوری‌خواه ایالت آلاباما در آمریکا از گفتگوی تلفنی ترامپ با ۵۰ قانون‌گذار جمهوری‌خواه برای ابطال پیروزی بایدن در نشست ششم ژانویه کنگره پرده برداشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «موریس بروکس» نماینده جمهوری‌خواه ایالت آلاباما به شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» اعلام کرد که ۵۰ قانون‌گذار جمهوری‌خواه در کنفرانس تلفنی با ترامپ و «مارک میدوز» رئیس کارکنان کاخ سفید در خصوص موضوع ابطال پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا در جلسه ششم ژانویه کنگره را به بحث گذاشتند.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه ای بی سابقه، تغییر آرای مجمع گزینندگان به سود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا را بررسی کردند.

«موریس بروکس» در این خصوص گفت: جنبش مبارزه با تقلب در آراء و دزدیدن انتخابات، به سرعت در حال شکل گرفتن است. اطمینان دارم نمایندگان کنگره بسیار بیشتر و بیشتری از اعتراض به آرای مجمع گزینندگان حمایت خواهند کرد.

قرار است در نشست ششم ژانویه سال جاری میلادی در کنگره آمریکا، در خصوص آرای مجمع برگزینندگان تصمیم گیری شود.

گفتنی است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه‌چینی علیه هم متهم کرده‌اند؛ واقعیتی که نقصان بزرگ در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می‌دهد.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۹ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۹بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید