پیام دختر حاج قاسم سلیمانی خطاب به ملت فلسطین چه بود؟

کدخبر: 383700
اقتصاد نیوز : غزه امروز (دوشنبه) شاهد برگزاری مراسم ویژه سالگرد شهادت سردار سلیمانی با عنوان «شهید قدس» بود و دختر این شهید پیامی خطاب به ملت فلسطین فرستاد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، امروز (دوشنبه) به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و همراهانش مراسم یادبودی در غزه تحت عنوان «شهید قدس» برگزار شد؛ سران گروه‌های فلسطینی در این مراسم سخنرانی کردند و دختر شهید سلیمانی پیامی خطاب به ملت فلسطین فرستاد.

عضو حماس

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی حماس در این مراسم گفت، سردار سلیمانی در عراق شهید شد زیرا اعتقاد داشت که سرزمین مسلمین حد و مرزی ندارد.

وی افزود، سردار سلیمانی در حمایت از رزمندگان مقاومت بر این اساس که آنها از مبانی امت دفاع می‌کنند، کوتاهی نکرد و تفاوتی در حمایت کشورش از پیروان مذاهب اسلام قائل نبود.

الزهار تأکید کرد، شهید سلیمانی مردی بود که به اصول اسلامی اعتقاد داشت و جانش را در راه قدس تقدیم کرد.

عضو جهاد اسلامی

«خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی هم گفت، شهید سلیمانی در سازماندهی تشکیلات نظامی در نوار غزه از همه گروه‌های فلسطینی شریک بود، صدها بلکه هزاران مجاهد برای آموزش فنون جنگی داوطلب شدند و این آموزش‌ها را به خوبی فرا گرفتند.

پیام دختر حاج قاسم سلیمانی به ملت فلسطین

بر اساس گزارش فلسطین الیوم، زینب دختر حاج قاسم سلیمانی پیامی به ملت فلسطین از طریق همین مراسم فرستاد و گفت، شهید سلیمانی به فرزندانش دشمن‌‎شناسی و عشق به فلسطین و قبله اول مسلمانان در قدس را یاد داده است.

زینب در پیام خود گفت: قدس و فلسطین در تمام جزئیات زندگی ما حضور داشت و فقط یک شعار بر منبر سخنرانی و گلوله در تفنگ جهاد نبود بلکه شیوه و عشق ما در داخل خانواده بود.

وی ضمن اعلام اینکه پدرش در طول مسیر جهادی‎‌اش همواره از عشق به فلسطین گفته، تصریح کرد، در منزلشان تصاویری از شهدای ایران، فلسطین، لبنان، عراق، یمن، سوریه و غیره وجود دارد.

دختر شهید سلیمانی تصریح کرد: شهدای بزرگی مانند شیخ احمد یاسین، فتحی الشقاقی، عبدالعزیز الرنتیسی، ابوعلی مصطفی، ابوجهاد الوزیر، جهاد جبریل، عمر ابوشریعه و دیگر شهدای فلسطین که مجال نام بردن از همه آنها نیست، کسانی هستند که اسامی آنها مانند ستاره‌هایی در اطراف تصویر و نام خورشید مستضعفان و حامل مسأله فلسطین  امام روح‌الله خمینی می‌چرخد.

وی افزود، پدرش و پیش از آن امام خمینی (ره) بر اساس عقیده، به ملت‌های اسلامی و مستضعف بویژه مجاهدان وعده داده‌اند که آزادسازی فلسطین و پیروزی مستضعفان یک «حق و یقین» است.

زینب سلیمانی در ادامه پیام خود خطاب به مردم غزه تصریح کرد: لعنت خدا بر کسانی که راه‌های کمک به شما را بست و در جنایات صهیونیستها شریک شد، لعنت خدا بر رأس ظلم جهانی یعنی آمریکا و تمام ظالمانی که این رژیم جنایتکار حمایت می‌کنند.

وی در پایان بر تمام شهدای فلسطین، حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و سایر شهدای محور مقاومت درود فرستاد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما