ترامپ: گزارش نیویورک تایمز را درباره «پنس» باور نکنید!

کدخبر: 384073
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور آمریکا مدعی است که روایت روزنامه نیویورک تایمز درباره دیدار او و معاونش جعلی است و هر دوی آنها درباره توانایی «پنس» برای به چالش کشیدن پیروزی بایدن اتفاق نظر دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در بیانیه‌ای که از سوی ستاد انتخاباتی وی منتشر شد؛ گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» مبنی بر اختلاف نظر او و معاونش در باب جلسه ۶ ژانویه  (۱۷ دی) کنگره را رد کرد.

وی در این باره گفت: من و «مایک پنس» کاملاً درباره اختیارات او در باب نتیجه آرای الکترال، اتفاق نظر داریم.

ترامپ در ادامه افزود: گزارش نیویورک‌ تایمز درباره گفتگوی من و پنس، جعلی است. او هرگز این حرف‌ها را نزده است. ما درباره اینکه او توانایی این کار را (ابطال آرای جو بایدن و تغییر نتیجه انتخابات) دارد؛ توافق کامل داریم.

این در حالی است که نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه مدعی شده بود که مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا، در آستانه برگزاری نشست ۶ ژانویه (۱۷ دی) کنگره، تلاش کرده تا سطح توقع دونالد ترامپ را پایین بیاورد.

به ادعای این روزنامه، وی به ترامپ گفته تصور نمی‌کند که این توانایی را داشته باشد که مانع از تائید پیروزی جو بایدن دموکرات از سوی کنگره آمریکا شود.

ادعا می‌شود وی حین صرف ناهار هفتگی با ترامپ و تنها چند ساعت بعد از آنکه به طور علنی از سوی رئیس‌جمهور فعلی آمریکا برای تغییر نتیجه انتخابات تحت فشار قرار بگیرد، با او صحبت کرده است.

ترامپ دیروز در گردهمایی که به مناسبت برگزاری دور دوم انتخابات سنای ایالت جورجیا برگزار شد؛ در جمع طرفدارانش از پنس خواست که به او کمک کند.

بعد از این اظهارات علنی، وی در پیامی توئیتری نیز خواسته خود را تکرار کرد.

مطالبات ترامپ در حالی است که پنس در مقام رئیس سنا باید طی یک مراسم تشریفاتی که در کنگره برگزار می‌شود؛ با تائید ۳۰۶ رای الکترال بایدن، بر پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ مُهر تائید بزند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما